🎥Inter Juve 2-3: osvojio je foto-finiš, ljudi Allegri legendi

Juventus je u foto finišu pobijedio Inter sa 3-2 i slavi na San Siru kao da je osvojio Scudetto. Ponor je bio jednako blizu, jer su sat vremena brojčano nadjačani Neroazuri savladali gol Douglasa Koste (13') i bili u prednosti do 40. minute drugog poluvremena (gol Icardija i autogol Barzaglija). Ali na kraju je Spalletti skupo platio u 40. minutu drugog poluvremena što je Icardi zamenio Santonom, koji je gurnuo Inter i dozvolio Juventusu da dva puta u dva minuta probije prema beku koji je upravo ušao na teren. Napoli je na kraju ostao na -4 (sutra na terenu u Firenci), a igrač utakmice je Higuain, u hibernaciji praktički cijeli meč, također oživljen ulaskom Dybale, koji je pružio odlučujuće asistencije Cuadradu u 42. minuta drugog poluvremena i za sunarodnika centarfora u 44. minuti. U trenu se epilog mijenja i Inter i dalje ostaje izvan zone Lige prvaka, na kraju novog uzbudljivog poglavlja u dugom rivalstvu između Nerazzurra i Bianconera, sa Spallettijevim ljudima koji se približavaju zadatku da pošalju one Allegrijeve, taktički pažnju, ali pre svega nogama i glavom, ne gubeći orijentaciju nakon razornih pet minuta u kojima su bili koncentrisani otvarač Douglasa Coste (13') i izbacivanje Vecina (18'). Zagrljaj Zhang Jr i Agnelli tokom zagrijavanja predstavlja jednu od rijetkih prijateljskih scena večeri. Utakmica je uzavrela kao da nije prošlo dvadeset godina od čuvene epizode Iuliano-Ronaldo, a danas kao i tada sudija je protagonista napetog i nervoznog meča. Orsato završava u ciklonu nakon manje od 20 minuta. U 13. minutu Var Valeri mu je pomogao da potvrdi gol Douglasa Coste, a nekoliko minuta kasnije ga je pozvao da ispravi upozorenje kojim je kaznio neupotrebljiv ulazak Vecina čekićem na potkoljenicu Mandžukića, koji je bio vidno povrijeđen: izbacivanje ostavlja Nerazzurri sa 10 ljudi i rasplamsava bijes Icardija i njegovih saigrača. A u 28. minuti bijes je izbio na tribinama kada Orsato nije procijenio faul za sumnjivi izazov Pjanića, koji je nekoliko trenutaka ranije dobio žuti karton. Barzagli je također riskirao na Icardiju, ali Orsato nije otišao dalje od žutog kartona i riskirao grešku u 50. minuti, kada je potvrdio gol Matuidija, koji je kasnije poništen VAR-om zbog ofsajda. Možda sputan gubitkom, kako fizičkim tako i psihičkim, nakon poraza od Real Madrida i Napolija, Juventus nije mogao da preuzme posed utakmice, a veći deo utakmice Allegrijev izbor da postavi Cuadrada kao beka nije bio uspešan. U drugom poluvremenu, Icardijev 27. centar (7′) i Barzaglijev nered izazivaju oduševljenje 70 navijača Intera na San Siru, koji vide žestinu koju je Spalletti obećao na terenu. Ali na kraju Cuadrado i Higuain zauzimaju središnje mjesto, a 8 navijača Juventusa raduje se pobjedi koja Bjankonere približava njihovom sedmom prvenstvu.

Kategorija: VIJESTI ', PRP kanal, sport