Fognini võidab oma 5 ° ATP turniiri.

Fabio Fognini võidab Hanfmanni ja saavutab ATP turniiril karjääri viienda edu. Liguuria tennisist naaseb Gstaadi taeva alla karikat tõstma aasta pärast oma viimast võitu ringrajal, Umag 5. Aastal. Edu, mille vallutas sinine n.2016 Šveitsis ATP turniiril, mis on oluline ka moraali jaoks, kuid on ka unustamatu, sest see on esimene, kes tähistab koos 1. mail sündinud väikese Federico ja tema abikaasa Flavia Pennettaga. Fognini, kes tunnistati tänu wild cardile ja turniiri neljandale osale, pääses küll pisut pingutades finaali, kuid sakslase Yannicki võitmiseks skooriga 19-6 4-7 kulus veidi üle pooleteise tunni Maailma edetabelis 5. kohal olev Hanfmann alustas kvalifikatsioonist. 170-aastane Fognini kasutas ära vastase väiksema kogemuse, et hakata lendama 31: 4. Nagu poolfinaalis, alustas Hanfann üsna halvasti, tundes võib-olla suurel ringrajal oma esimese finaali mängimise survet ja põnevust. Siis aga astus aeglaselt mängu 0-aastane Karlsruhe: ta päästis viiendas geimis kolmikpausi jaoks kaks palli ja kaheksandas murdis esimest korda sinise servi, lähenedes siis ohtlikult (25-5). Kümnes mängus lõpetas Fognini ideaalse mängu esimese osa. Sinise vastus jätkas tulemust, kuid sakslane hoidis rahulikult oma vahetusi ja kaitses end paremini ka maadevahetuses. Üheksandas geimis jõudis Hanfmann setist kahe punkti kaugusele, enne kui sinine pani asjad 4-5-le korda ja pani siis võidu lähedale. Fognini jaoks on Gstaad karjääri viies tiitel (Umag 5, Vina del Mar 2016, Hamburg ja Stuttgart 2014), alati "punasel", 2013 mängitud finaalist, esimene hooajal, kus Liguurlane tabas samuti "Ajalooline" poolfinaal kõvakattel Miami "13". Tänu sellele edule on Fabio esmaspäevast tagasi 1000 parema hulgas, kes istub tugitoolil number 30.