Lazio „Irreducible” podnosi Superpuchar Włoch do nieba

Lazio wygrywa, który w końcu udaje się obalić tabu Juventusu i podnosi włoski Superpuchar do pełnego efektu. Wydawało się, że Juventus odzyskał go w ekstremalnych warunkach dzięki nowemu numerowi 10 Dybala, który w ciągu pięciu minut (85 i 90) zdobył dwie bramki strzelone przez napastnika Biancoceleste Immobile. Wydawało się, że Capitoline, która przez większość meczu rządziła, wydawała wszystko, co musiała wydać, ale Lazio udowadnia, że ​​ma charakter swoich kibiców, okazuje się, że jest „nieredukowalny”, a kiedy zrezygnowaliśmy z grania przynajmniej dodatkowy czas, wyprawa w przeciwny obszar nowo wkroczonego Lukaku, który stawia zapraszającą piłkę w centrum, gdzie rzuca się inny przybysz, jeden z produktów przedszkola Biancoceleste, prawdziwe Lacjum. Siatka pod krzywą północną, która pęcznieje wśród fanów Lazio, jest ostatecznym celem 3-2 i inicjałów Murgii do minuty 93. Radość Simone Inzaghi i jego ludzi eksploduje, bardzo dobra w dotarciu do 2-0 i kontrolowaniu gry bez szczególnych zmartwień aż do minuty 85 ', a następnie naiwnym poddaniu się, aby ponownie złożyć się w kilka minut od aparatu Dybala.

Świetny dowód Lazio, że po dobrze znanej sprawie Keità i kiepskiej kondycji Felipe Andersona, który de facto nie może być używany podczas meczu, zaczyna nieśmiało przed pancernikiem Juventus. W rzeczywistości pierwsze błyski to Bianconeri i po początkowym dreszczyku emocji wywołanym przez Cuadrado, który prawie bezbłędnie bije, ale znajduje doskonałą odpowiedź albańskiego bramkarza Strakosha, Lazio jest kompaktowy i udowadnia, że ​​jest zespołem. Dominuje, jak wspomniano, przez pierwsze 75/80 minut wyścigu, uderzając dwukrotnie Immobile i dotykając trio w co najmniej dwóch okolicznościach. Juventus, jak dyktuje jego DNA, nigdy nie umiera, wstrzymuje cios i wykorzystuje zmęczenie Biancocelesti, aby ugryźć ofiarę. Kara i kara, bosko wykopane przez Dybalę, wysłały teraz mecz do dogrywki, ale jak wspomniano, w pełnym wyzdrowieniu jest tutaj wspaniała osobista akcja Lukaku, który drybluje De Sciglio i cofa Murgię, który daje czwarty Superpuchar własnemu Lazio. pod Curva Nord. Lazio wygrywa 3: 2 i jest to najuczciwszy wynik, jak zauważył pod koniec meczu nawet trener Juventusu Allegri, który będzie musiał ciężko pracować nad grupą, która bez jego wrodzonego „głodu” zwycięstw, ryzykuje, że nie powtórzy ostatnich triumfalnych sezonów sportowych. .