Premier League start pirotechniczny

Zacznij od pokonania wszystkich najbardziej optymistycznych oczekiwań edycji 2017-2018 w Premier League. Ekscytująca gra, gol w pęczkach, nieprzewidywalność, wywołuje wątpliwości, aż do ostatniego gwizdka, niespodzianek, fair play przez cały sezon z godną widownią dla widowni na pokaz sytuacji. Pełne stadiony w każdej kolejności miejsc, tak jak we Włoszech, długo przestaliśmy oglądać. Premier League może nie mieć najlepszego wskaźnika technicznego w porównaniu do innych mistrzostw Europy, ale prawdopodobnie jest to najbardziej fascynujący turniej. Premier League rzuca wyzwanie nawet sztywnej angielskiej tradycji i po raz pierwszy w historii 129 ustawia piątkowy debiut. Zaczynamy na stadionie Emirates, gdzie rozgrywany jest spektakularny mecz, pełen przewrotów z przodu i bramek (będzie ich aż siedem) między Arsenalem a Leicesterem. W końcu wyszli strzelcy, wygrywając dla 4-3 po tym, jak stracili do ośmiu minut od końca.

Drugi mecz pierwszego dnia to Watford Okaka i Liverpool Salah, oba na zakończenie debiutu. Również ten wyścig, po poprzednim, kończy się bramkami w pęczkach. Niesamowity wyścig między Watford i Liverpoolem z mistrzami, którzy zdołali postawić Czerwonych na rzut rożny, a potem doznają powrotu i obalenia w ciągu dwóch minut w drugiej połowie, ale zdobywając cenny remis. 3-3 kończy się. Drużyna Kloppa, bez Coutinho (oficjalnie kontuzjowanego, ale rynkowego na wniosek Barçy), polegała na Salahu, który był prawdopodobnie najlepszy na boisku dzięki karie zdobytej i zdobytej przez Firmino oraz bramce chwilowej przewagi. Liverpool wykazuje jednak świetne limity obronne, o czym świadczą bramki strzelone przez Doucoure w pierwszej połowie i Brytyjczyków w minutach odpoczynku.

Pozostając w temacie Goleade, Chelsea Conte'a nie jest wyjątkiem, i pomimo siebie cierpi ciężkie zatrzymanie w domu przez Burnley.

Niebiescy, od panujących mistrzów, schodzą jeszcze niżej na 0-3, tracąc dwóch mężczyzn (Cahill i Fabregas) podczas wyścigu, obaj zostali wydaleni za brutalną grę i próbowali z wejściem Moraty, aby wyprostować źle urodzony mecz. Trzymają ludzi Stamford Bridge z zapartym tchem do 94, ale zawodzą w przedsiębiorstwie, a końcowym rezultatem będzie nieoczekiwany 2-3.

Istnieje powód do romantyzmu po powrocie Wayne'a Rooneya z jego ekipy Liverpool Everton po wielu latach wielkich sukcesów w koszulce Manchester United. Goodison Park z niepokojem oczekiwał „syna marnotrawnego”, a on, stary „Wonder Boy”, nie zdradza i nie podpisuje sieci, która pozwala mu pokonać Stoke City za 13-1 i zdobywa cenne punkty 0 dla Toffi.

Po raz kolejny to Aguero strzelił pierwszego oficjalnego gola Manchesteru City, który podbija boisko Brighton & Hove Albion 0-2.

W oczekiwaniu na ostatnie dwa duże mecze zaplanowane dziś między Newcastle-Tottenham i Manchester United-West Ham, jest to pełny obraz wyników:

Arsenal-Leicester 4-3 (przeglądarki 59.387)
2 ′ Lacazette (A), 5 ′ Okazaki (L), 29 ′ Vardy (L), 47 ′ Welbeck (A), 56 ′ Vardy (L), 82 ′ Ramsey (A), 85 ′ Giroud (A)

Watford-Liverpool 3-3 (przeglądający 20.407)
9 ′ Okaka (W), 29 ′ Manè (L), 32 ′ Doucoure (W), 55 ′ rig. Firmino (L), 57 ′ Salah (L), 94 ′ Britos (W)

Chelsea-Burnley 2-3 (widzowie 41.616)
24 'Vokes (B), 39' Ward (B), 43 'Vokes (B), 69' Morata (C), 88 'David Luiz (C).

Everton-Stoke City 1-0 (przeglądarki 39.045)

45 'Rooney (E)

Crystal Palace-Huddersfield Town 0-3 (przeglądający 25.448)

Totem 23 (bramka samobójcza), 26 „Mounie (HT), 78” Mounie (HT)

Southampton-Swansea City 0-0 (przeglądający 31.447)

West Bromwich Albion-AFC Bournemouth 1-0 (widzów 25.011)

31 'Hegazy (WBA)

Brighton & Hove Albion-Manchester City 0-2 (30.415 widzów)

70 'Aguero (MC), 75' Dunk (bramka samobójcza)