Serie B. Nowy powrót Frosinone, z dominacją powraca na szczyt rankingów z Perugia i Carpi

Frosinone bije silną Bari i przewodzi arogancją we współwłasności z Carpi i Perugią. Nie było łatwo pokonać tego Bari, który przybył z dwóch kolejnych porażek poniesionych przez Empoli z dala od domu i Wenecji w San Nicola, ponadto nie było to łatwe, ponieważ Frosinone od początku roku, w tym Puchar Włoch, jest zmuszony grać wszystkie jego mecze, w tym te, które byłyby w domu na papierze, z dala od stolicy Ciociarii z powodu niedostępności nowego stadionu „Benito Stirpe”, który jest już bliski inauguracji. Ładna gra z widokiem na neutralne pole Avellino przed około 2000 widzów, w tym 400 gości. Wyścig dla frusinati wydaje się rozpoczynać od razu w dół, ponieważ w 5 minucie pierwszej połowy ponownie wjeżdżający Cassani, który przy tej okazji był preferowany przed byłym Frosinone Fiamozzi, siedzącym na ławce, pod presją na krzyż z prawej strony Ciano, skierowane do towarzysza Sammarco, koronuje i podpisuje najbardziej klasyczne cele własne. Natychmiast 1-0, ale Bari żyje i po 14 minutach przewraca wynik dzięki stabilizatorowi Improta. Przy 15 ° napastnik z Bari antycypuje obronę Frosinone z nutką przewyższającą Bardi, natomiast przy 29 °, zawsze napastnik z Bari przekształca rzut karny przyznany przez sędziego za nokaut Tello przez bramkarza Frosinone, który przy tej okazji bierze żółtą kartkę. Jeden-dwa, który powaliłby każdego, ale Frosinone natychmiast pokazuje swoją siłę. Wystarczająco dużo czasu, aby zegar mógł ukończyć jedną turę, a Frosinone dobiera. Strzelając spoza Maiello, Micai z trudem odrzuca, a żółto-niebieski kapitan Daniel Ciofani szybko trafia do siatki, zdobywając trzecią bramkę z rzędu w tych mistrzostwach. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 2-2. Odzyskiwanie płynie w końcu w równowadze między dwiema drużynami, przynajmniej do 71 °, gdy Ciano ponownie próbuje strzelić z krawędzi obszaru przeciwnika, Micai ponownie odrzuca w nienaganny sposób, Ciofani próbuje pokonać siatkę, ale piłka jest odchylona i ląduje na nogach Sammarco, który nie popełnia błędu i sygnalizuje 3-2, na którym zakończy się mecz, pomimo pięknego zakończenia przez nowego uczestnika Cissè, zneutralizowanego brawurą przez Bardi i piłki możliwej 4-2 odrzuconej tym razem po mistrzowsku przez Micai na temat niemal odrzuconego wniosku Citro. 5 minut odpoczynku przewidzianych przez kierownika wyścigu wydaje się nadmierne. Aby zostać sprawdzonym w ostatnich chwilach tego pełnego powrotu do zdrowia, faul popełniony przez ostatniego człowieka, który nie gwizdnął na Citro, został skierowany w kierunku bramki przeciwnika. Dlatego Frosinone powraca do zwycięstwa i tak, jak to miało miejsce w Pescara tydzień temu, kiedy został wyrwany ze zwycięstwa, które udało mu się osiągnąć dzięki bramce 3-4, w niewytłumaczalny sposób anulowany w Ciofani, nawet dzisiaj zajmuje bardzo ciężkie punkty powrotu, który oznacza charakter i determinację. Przed debiutem na swoim nowym stadionie, najwyraźniej zaplanowanym na przełożenie 2 października przeciwko Cremonese, Frosinone czeka jeszcze dwie wycieczki w ciągu zaledwie siedmiu dni.