Seria B. Sztuczne ognie pomiędzy Salernitana i Ternana

Zakończył się drugi dzień Serie B, a zakończy się spektakularnym, pełnym bramek meczem pomiędzy Salernitaną i Ternaną. Przełożenie Arechiego kończy się wynikiem 3:3, a obie drużyny powtarzają remis z debiutu i dołączają do Venezii Pippo Inzaghiego w tabeli z 2 punktami.
Scenariusz wyścigu będzie zawsze taki sam. Ternana szybko prowadziła różnicą jednego gola, a Granata była zmuszona gonić, ale zawsze potrafiła wyrównać. Pirotechniczna pierwsza połowa, trzy gole w niecałe dziesięć minut. Ternana objął prowadzenie w 23. minucie po strzale lewą nogą Tremolady po mimowolnej asyście Tui. Salernitana nie czekał długo na reakcję i w 25. minucie po doskonałym dośrodkowaniu Gatto Sprocati umieścił piłkę w środku atakującego Bocalona, ​​który musiał jedynie umieścić piłkę w bramce. Jednak w 31. minucie goście ponownie zmrozili stadion Arechi głową Albadoro po dośrodkowaniu z lewej strony Tiscione. Emocje nie ustają także w drugiej połowie, w 49. minucie kolejny świetny gol Bocalona zza pola karnego na chwilowe 2-2 dla Salernitana. Pomimo nieustannego napierania drużyny z Kampanii, w 59. minucie Ternana ponownie podała po sensacyjnym i niefortunnym odbiciu do własnej bramki przez Bernardiniego po dośrodkowaniu Valjeta. Salernitana jednak nie poddała się i w finale najpierw trafiła w poprzeczkę ze Sprocatim, a następnie w 78. minucie wyrównała po rzucie karnym przyznanym przez sędziego za zagranie ręką w okolicach Terni, które wykorzystał były zawodnik rossoverde Vitale. Oto wypowiedzi trenerów po zakończeniu meczu:
Pochesci (Ternana): „Jesteśmy na pierwszym etapie, oczywiście wszyscy musimy pracować nad poprawą siebie. To był dobry mecz. Mogliśmy i powinniśmy byli bardziej uważać podczas odcinka z rzutem karnym.
Bollini (Salernitana): „Nie było łatwo gonić. Za bardzo ucierpieliśmy na prawym pasie. Przepraszam fanów, ale także moich zawodników, którzy naprawdę walczyli o każdą piłkę w drugiej połowie.