Wspaniały Serie A jest potwierdzony

Drugi dzień Serie A dobiega końca, co potwierdza, podobnie jak najważniejsze europejskie turnieje, znowu naprawdę świetne. Neapol i Mediolan, pomimo cierpienia, odpowiadają paru Juventus-Inter, które rozpoczęły sprint w dniu awansu i razem z zaskakującą Sampdorią, która, choć już „osierocona” przez swoją gwiazdę Schick, przebija się przez Florencję i w towarzystwie wielkich graczy zajmuje pierwsze miejsce w pełen wynik.
Jak na Napoli, które gościło „parszywą” Atalantę pana Gasperiniego, było źle. Orobicy wydawali się być skoncentrowani i zdeterminowani, a nawet posunęli się naprzód z Cristante i zdołali okiełznać Azzurri, ale w drugiej połowie próbą siły i charakteru w ciągu 5 minut przewrócili wynik z Zielińskim i zwykłymi Martensami. Kilka minut przed końcem zamyka walkę Rog wyrzuca wynik na „powtórnego przestępcę” 3: 1, zgodnie z regułą trzech zainaugurowanych tydzień wcześniej w Weronie, gdzie wygrał z takim samym wynikiem. Godne uwagi jest łzawe pozdrowienie dla neapolitańczyków bramkarza Reiny, który wydaje się być teraz przeznaczony na „drapieżników” europejskiej piłki nożnej, „Take all” Paris Saint Germain.
Nawet Milan coraz bardziej niesamowite dziecko Cutrone (czwarta bramka w sześciu oficjalnych gier) więcej niż planowanego wysiłku, aby uzyskać lepsze z Cagliari, że żadne wadami w obecności pancernika Rossoneri. Mediolan krok wstecz, widziałem w grze i zarządzania gry. Sau Cagliari, wynik 1-0 już umieścić chłód w San Siro, trafiając w słupek. Wtedy Hiszpan uważa Joao Pedro za wyrównanie kont. Magia Suso wolny off tzw kasztany z ognia w Montella i zdecydowanie przynosi naprzód Mediolan, który sprzęga pierwsze miejsce, a gdy nie świeci, kiedy użył na początku sezonu, spełnia obecne!
Rozmawialiśmy o zaskakującym piątym liderze Sampdorii, który dzięki bramkom Caprari i „zawsze zielonemu” Quagliarella, który z rzutu karnego umieszcza swój osobisty łup na 3 miejscu w klasyfikacji najlepszych strzelców, umieszcza trzy inne bardzo ciężkie punkty w sejfie, podbijając Franchi z Florencji. W drugiej połowie bramka Badelja była bezużyteczna. Fiorentina kończy mistrzostwa z zawstydzającym rankingiem, w którym są ostatnimi
zero punktów.
Za magicznym kwintetem kryją się chętne Lazio Simone Inzaghi, bardzo twardy Turyn Sinisy Mihalovic, betonowa Bolonia Donadoniego i zaskakujący, nowo awansowany Spal pana Semplici, który cieszy się pierwszym sukcesem w fotografowaniu po 49 latach nieobecności w Serie A Lazio gra dobrze, uparty Chievo cierpi, ale udaje mu się odebrać Bentegodiowi 3 złote punkty dzięki bramce w strefie Cesariniego coraz bardziej dojrzałego Milinkovica Savica, który strzelił gola 1-2. Niebiesko-biały bombowiec Immobile otworzył wynik, na który Clivense Pucciarelli odpowiedział swoim pierwszym golem w najwyższej klasie rozgrywkowej. Od tego momentu wiele akcji punktacyjnych stworzonych przez obie drużyny, aż do ostatniej pieczęci Milinkovica Savica. Turyn „bardzo złego” Mihalovicia, który popycha nawet swoich pracowników winnym niezrozumienia gracza, który ma zostać zastąpiony, wyrzuca Sassuolo suchym 3: 0. Z biblioteki filmowej, w prawdziwym tego słowa znaczeniu, odwrotnej strony, z którą on, kogut Belotti, zawsze otwiera punktację. Pozostałe dwa gole zdobyte w ostatnich 10 minutach gry noszą podpis Ljajica i Obiego. Spal, prowadzony przez bijącego rekordy bombowca Borriello, który strzelił gola w Serie A 12 różnymi koszulkami, powrócił do wygrania meczu Serie A po prawie pół wieku. Borriello otwiera gola, podwaja Lazzariego, ale Udinese drogo sprzedaje swoją skórę i nawet łapie remis na 3 minuty przed końcem dzięki rzutowi karnemu Théréau po tym, jak skrócił dystans z Nuytinck. Teraz wydawało się, że trafia do pierwszego punktu Udinese, gdy w czwartej minucie regeneracji Rizzo myśli, że zepsuje imprezę i doprowadzi do triumfu wspaniałego Spala, który jest 4 punkty za największymi nazwiskami turnieju. Zamiast tego nuda wygrywa w Crotone-Hellas Verona, którzy są zadowoleni z nudnego 0-0. Nowe wykluczenie z wyjściowego składu napastnika Pazziniego przez Pecchię, który wydaje się być w nastroju do komplikowania sobie życia na długiej i ciężkiej drodze do zbawienia, która dziś byłaby ogromnym wynikiem dla Scali, który w Serie A zasługuje na to, by tam zostać tradycja i znaczenie placu.