Tenis: Australian Open, Wozniacki Batte Halep zdobył pierwsze miejsce w klasyfikacji Trofeo i WTA

W końcu udało mu się wygrać swoją pierwszą karierę Slam Caroline Wozniacki, która narzuca rumuńskiej Simonie Halep wynik 7-6 (7-2), 3-6, 6-4 w finale kobiet w Australian Open.
Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu nad betonowym betonem, zdobytym w ciągu 2 godzin i 53 minut, 27-letni duński tenisista jednym strzałem wygrywa oprócz prestiżowego turnieju, który również zajmuje pierwsze miejsce w rankingu WTA, omijając rumuńskiego Halepa.
Finał charakteryzuje się wielkim upałem, który pomimo wieczornego czasu meczu, miał istotny wpływ na wyniki dwóch najsilniejszych obecnie tenisistów na świecie.
Na mocny start wyruszył Wozniacki, który w drugim meczu przełamał podanie Halepa, a następnie uciekł na 3: 0, ale przy 5: 2 Rumun zdołał odrobić straty, dochodząc do 5: 5 i potem na tie-break, ale w decydującym meczu to Wozniacki zdominuj pozostawiając tylko dwa punkty przeciwnikowi. W drugim secie Halep ponownie ryzykuje, że zrezygnuje ze służby w trzecim meczu, ale po uratowaniu 4 break pointów utrzymuje się i przy 4-3 przerywa duński serwis zamykając 6-4. W ostatnim meczu Halep przegrał serwis 2-0. Trzeci mecz był zabójczy (18 punktów), a Halep odzyskał przerwę od tyłu przy szóstej użytecznej piłce. W czwartym meczu kolejna przerwa dla Duńczyków, tym razem do zera, minęła na prowadzenie 3-1. Ale Halep natychmiast odzyskała zdrowie, łapiąc swojego przeciwnika na 3-3. Wozniacki wydaje się mieć kłopoty i Halep zagrywa trzeci mecz z rzędu, prowadząc 4-3. Po zatrzymaniu z powodu problemów fizycznych Woźniackiego Duńczyk robi przerwę, a następnie prowadzi 5-4. W decydującym meczu Halep popełnia podwójny błąd, pierwszy w swoim meczu i na pierwszym punkcie meczowym duńskiej capitoli.