US Open, Nadal i Federer z góry. Dziś włoski Lorenzi może wejść do historii

Po niezbyt inspirujących występach w pierwszych dwóch rundach US Open, Rafa Nadal i Roger Federer, odpowiednio, numer 1 i 3 w rankingu ATP, wznowili grę, którą znają, a dla swoich przeciwników we Flushing Meadows niewiele jest do zrobienia. Dlatego możliwość nowego wyzwania między nimi jest coraz bliższa. W nocnych meczach Hiszpan numer 1 na świecie pozbył się Leonarda Mayera, który przegrał w kwalifikacjach i został wyjęty z remisu z powodu przejścia na emeryturę Murraya. Majorka musiał przepocić cztery sety, ponieważ Argentyńczyk dał z siebie wszystko, zwłaszcza w pierwszej części spotkania, kiedy udało mu się wygrać pierwszego seta, aw drugim walczył aż do 3: 3. Potem prawie wydaje się być świadkiem kolejnego meczu, Nadal mierzy i bez problemów, mimo że już po 3 godzinach i 20 minutach spotkania idzie prosto do zwycięstwa, z końcowym wynikiem 6-7 6-3 6-1 6-4 . W drugiej rundzie czeka na niego dobry, ale nieciągły Dolgopolov, numer 67 w światowym rankingu. Federer jeszcze łagodniej szedł do zwycięstwa z Feliciano Lopezem, nieodpartym przeciwnikiem, uciszonym w godzinę i 48 minut wynikiem 6-3 6-3 7-5. Mistrz Szwajcarii, w odróżnieniu od tego, co widział w pierwszych dwóch rundach, w których aby wydobyć z siebie najlepszych przeciwników musiał się pocić w obu przypadkach przez 5 długich setów, dziś wieczorem pojawił się w dobrej, atletycznej formie i bez większego wysiłku zakończył mecz. . Teraz niemiecki Kohlschreiber, numer 47 na świecie, czeka na niego w drugiej turze.

Po południu w Nowym Jorku (22 we Włoszech) mecz, który nas najbardziej interesuje. Rzymski tenisista, naturalizowany „Sieneńczyk”, Paolo Lorenzi (nr 45 ATP), jedyny Włoch, który przetrwał US Open 36, spotka się z południowoafrykańskim Kevinem Andersonem, obecnie zajmującym 2017 miejsce w rankingu ATP, po tym, jak udało mu się zająć dziesiąte miejsce pod koniec 32 roku. miejsce.
Lorenzi przybył w drugiej rundzie, pokonując Fabbiano 3 w niebieskim derbie ustawionym na zero, podczas gdy Południowoafrykański zawsze pokonał 3-0 Coric.
Paolo Lorenzi jest obecnie szóstym Włochem, który kiedykolwiek dotarł do 1977/1978 finału United States Open po Corrardo Barazzutti (jedynym, który przeszedł dalej, aż do półfinału w 1994), Adriano Panatcie (2005), Gianluca Pozzi (2015) , Davide Sanguinetti (XNUMX) i Fabio Fognini (XNUMX).