US Open. Rafa Nadal czeka na spotkanie ze swoim przeciwnikiem. Drugi półfinał Carreno Busta-Anderson

US Open 2017 zdecydowanie wkroczyło w główną atrakcję turnieju. Wieczorem i podczas wczorajszej włoskiej nocy Hiszpan Pablo Carreno Busta i Argentyńczyk Diego Schwartzman, a drugiego Amerykanin Sam Querrey i południowoafrykański Kevin Anderson zmierzyli się ze sobą w pierwszych dwóch ćwierćfinałach. Dwa mecze połączone językiem ojczystym bohaterów na boisku, hiszpańskim w pierwszej kwarcie, angielskim w drugiej. Ciekawy mecz pierwszy. Iberian zaczyna mocno w pierwszym secie: 5-2 prowadzi, Carreno traci przewagę w przełamaniu, ale nie drugiego, zamykając 6-4. Argentyńczyk, świeżo po kontuzji uda w poprzedniej rundzie, ale walczył mniej więcej tak, jak jego rodak Del Porto, próbuje zareagować walką z całej siły, ale nic nie może zrobić z Carreno Bustą, który wygrywa mecz i sięga po pierwszy raz w swojej karierze półfinał Wielkiego Szlema, po tym roku na Roland Garros zatrzymał się w ćwierćfinale.
W drugiej ćwierćfinale zmierzą się z dwoma najlepszymi graczami w okolicy, Amerykaninem Samem Querreyem i Kevinem Andersonem z RPA. Mecz, który trwał 3 godziny i 26 minut, zdominowany był, jak łatwo przewidzieć, przez podanie. Wygrywa zasłużony, za agresję i większą precyzję strzałów, południowoafrykański Anderson. On również, podobnie jak przeciwnik, z którym zmierzy się w następnym meczu, Hiszpan Carreno Busta, rozegra swój pierwszy półfinał Wielkiego Szlema.
Trzeci ćwierćfinał, niedawno zakończony, zobaczył obecny n. 1 ATP Rafa Nadal przytłacza 19-letniego Rosjanina Andrieja Rublowa. Majorkański tenisista z łatwością dociera do półfinału US Open, dając swojemu rywalowi w sumie 5 meczów podczas meczu zakończonego w trzech setach trwających 1 godzinę i 39 minut gry. Hiszpan czeka, aby wiedzieć, kto będzie jego pretendentem, który wyjdzie z ostatniego kwartału zaplanowanego za kilka godzin między Rogerem Federerem a Juanem Martinem Del Potro, o półfinał, który w najgorszym przypadku będzie bardzo gruby. Oto wyniki czekające na ostatni ćwierćfinał:
[28] K. Anderson ur. [17] S. Querrey 7-6 (5), 6-7 (9), 6-3, 7-6 (7); [12] P. Carreno Busta ur. [29] D. Schwartzman 6-4, 6-4, 6-2;
[01] R. Nadal ur. [53] A. Rublev, 6-1, 6-2, 6-2.