Liga majstrov. Neapol exportuje pravidlo 3

Po neočakávanom neúspechu pri debute Ligy majstrov na Ukrajine sa triumfálny pochod Neapolu obnovuje za štátnymi hranicami, pretože v ich hraniciach Sarriho blues demonštruje, že im nechýba žiadny úder, a to tak, že vedú Poradie v sérii A, v spoločnosti Juventusu s plným počtom bodov. Neapol preto získava prvé víťazstvo v skupinách a získava ho uplatnením, ako to v Taliansku často býva, dnes už dobre známeho pravidla troch. „Sirota“ prvýkrát v sezóne útočníka Milika, ktorý podstúpil operáciu rekonštrukcie krížneho väzu pravého kolena, označil s nasadením všetkých svojich spoluhráčov. Po postupnom postupe proti Šachtaru a čakaní na ďalší zápas hostí v Manchestri proti hviezdnemu City Pepa Guardiolu boli Azzurri prakticky prinútení zvíťaziť nad Feyenoordom a tiež vďaka skromnej hodnote, ktorú ukázal súper, to robia bez toho, aby míňali príliš veľa. ako si praje pán Sarri, „znepokojený“ sezónou, ktorá sa práve začala, ale ktorá sľubuje, že bude dlhá a drahá.
Modry, aby boli schopné zvládnuť minúty 90 bez akýchkoľvek starostí, začnú okamžite silné. V okamihu 7º idú dopredu s Insigne, ktorý kradne loptu od Amrabata a letí do obrany hostiteľa a uzatvára veľmi presnú pravú nohu z dvadsiatich metrov. Sieť, ako bolo spomenuté v úvode venovanom Milikovi a hre, ktorá klesá, ako dúfal Sarri.
O pár minút neskôr má možnosť zdvojnásobiť Hamsik, ktorý sa však v extremis zotavuje protihráčom a výsledok 2: 0.
Feyenoord, ktorý vykazuje trápne ťažkosti s driblingom pre tím šampiónov, sa objaví iba s Boetiusom, ktorý „prebudí“ dovtedy neaktívneho Reinu a „prinúti“ ho ľahko uložiť. Prvý polčas sa končí výsledkom 1: 0 a hráči Neapolu sa vracajú do šatní bez toho, aby mali čo i len prepotené tričko. Druhá časť zápasu sa začína tak, ako sa prvá časť začala darčekom, ktorý vo 4. minúte otvára cestu hosťom. Holandský Dicks, vyrušený Ghoulamom, sa púšťa do retro prihrávky hodnej „nikdy nehovor gól“, zasahuje Mertens, ktorý mu, neveriac jeho očiam, poďakuje a strelí svoj ôsmy gól v sezóne. V tomto okamihu Neapol riadi hru a čas, ale predovšetkým dáva svoje sily vždy tak, aby držal hornú hranicu, aby predišiel utrpeniu. Možno napätie príliš klesá, natoľko, že sa Feyenoordu podarilo preniknúť do súperovho priestoru a dosiahnuť maximum dosiahnuteľného, ​​menovite pokutový kop za faul Ghoulama na Berghuisa. Toomstra strieľa, ale Reina chytá. Španielsky brankár zopakuje o pár minút neskôr zázračný zákrok na Berghiusa. Stačí čas na oslavu Reininej prehliadky, že ďalší Španiel zanechal na pretekoch svoju stopu.
V skutočnosti Callejon, tak rýchlo ako predtým, využíva pomoc od Mertensa pri diagonálnom krížení Jonesa. Bezpečný výsledok, ale pri 93º Amrabat zhorí, Maksimovic skracuje vzdialenosti a nastavuje konečné skóre na 3-1 s mega hnevom zo Sarri.