Fognini vyhrá turnaj 5 ° ATP.

Fabio Fognini porazil Hanfmanna a dosiahol svoj piaty kariérny úspech na turnaji ATP. Ligúrsky tenista sa vracia s cieľom získať trofej pod nebom Gstaada rok po svojom poslednom víťazstve na okruhu, v Umagu 5. Úspech, ktorý zvíťazila modrá n.2016 na turnaji ATP vo Švajčiarsku, dôležitý pre morálka, ale aj nezabudnuteľná, pretože je to prvá, ktorá bude oslavovať spolu s malým Federicom, narodeným 1. mája, a jeho manželkou Flaviou Pennettovou. Fognini, pripustený vďaka divokej karte a štvrtému semenu turnaja, sa do finále dostal s trochou snahy, ale trvalo mu niečo cez hodinu a pol, kým porazil Nemca Yannicka so skóre 19-6 4-7 Hanfmann, počet 5 vo svetovom rebríčku, vychádzalo z kvalifikácie. Tridsaťjedenročný Fognini využil menšie skúsenosti súpera a začal lietať za stavu 170: 31. Hanfann, rovnako ako v semifinále, vyštartoval celkom zle, pravdepodobne tiež cítil tlak a vzrušenie z hrania svojho prvého finále na hlavnom okruhu. Potom však pomaly vstúpil do hry 4-ročný rodák z Karlsruhe: v piatom geme zachránil dve lopty na trojitý brejk a v ôsmej prvýkrát prelomil modré podanie, potom sa nebezpečne priblížil (0-25). V desiatej hre uzavrel Fognini prvý diel perfektnej hry. Odpoveď modrej pokračovala v práci, ale Nemec si pokojne podržal vlastné smeny a lepšie sa bránil aj pri výmenách cezpoľný. V deviatej hre sa Hanfmann dostal do dvoch bodov setu predtým, ako modrí vrátili veci na 5: 4, a potom sa mu podarilo uzavrieť, aby vyhral víťazstvo. Pre Fogniniho je Gstaad piatym titulom v kariére (Umag 5, Vina del Mar 5, Hamburg a Stuttgart 2016), vždy na „červenom“ z 2014 odohraných finále, vôbec prvom v sezóne, v ktorej zasiahol aj Ligúrčan. „Historické“ semifinále na tvrdom kurte v Miami „2013“. Vďaka tomuto úspechu bude Fabio od pondelka späť v prvej tridsiatke a bude sedieť na kresle číslo 13.