Atalanta ponižuje Rooneyho Evertona a znovu sa stáva hlavnou postavou v Európe

„Ospravedlňujeme sa za oneskorenie“, zdá sa, že toto je správa, ktorú Atalanta pošle do Európy futbalu po neprítomnosti trvajúcej 26 rokov. Silná a jasná správa, ale predovšetkým nečakaná pre hrubý a takmer „hrubý“ spôsob, ktorým slávny Everton Wayne Rooney odkazuje cez rukáv s tromi gólmi na „trupe“. Európske dobrodružstvo orobikov, ktorým UEFA poprela domácu scénu, vzhľadom na to, že štadión Bergamo nie je vhodný na usporiadanie medzinárodných zápasov, začína opäť od štadióna Mapei - Città del Tricolore z Reggio Emilia. Určite sa niečo zmení na úrovni faktora poľa, ale nie veľa, vzhľadom na to, že najmenej 14.000 XNUMX fanúšikov Atalanty bude podporovať tých, ktorí udržia decibely veľmi vysoko, Nerazzurri v stánkoch emilského štadióna. Dokonca ani Everton nemusel byť na súpera taký divoký, že zničil Britov vďaka cieľom Masiella, Gomeza a Cristanta, za historický 3-0, ktorý hodil bohyňu na vrchol skupiny pred Apollonom a Lyonom, ktorý zápas uzavrel. inauguračná s výsledkom 1-1. Atalanta stojí s osvedčenými 3-4-1-2. V úlohe Petagna a Gomeza spočívajúcej v obrane Evertonu konajú Cristante za útočiacim párom, Hateboer a Castagne sú outsidermi, zatiaľ čo v strede ihriska nájdeme De Roon a Freuler. Pred Berishou sú Toloi, Palomino a Masiello. Koeman. Briti reagujú 4-4-1-1 s Vlasicom, ktorý podporuje Calvert-Lewin. Rooney a Sigurdsson vonku. Atalanta znovu navrhuje hru, ktorá im umožnila etablovať sa ako najlepšie prekvapenie šampionátu v minulom roku, prekvapivo uzavretá hneď za skvelými výsledkami v Lige majstrov. Veľké stlačenie, prvé kroky a vysoké zotavenie lopty neumožňujú Evertonu odôvodniť a zorganizovať primeranú protiútok, v skutočnosti, ak sú vylúčené dva pokusy angličtiny, najprv výstrel z vonkajšej strany Sigurdssona odmietnutý Berishou a potom lobom Pokúšaný Rooney s loptou končí vysoko na brvne, ostatné nebezpečné akcie sú iba nerazzurri. Freuler a Cristante sa na poslednú chvíľu ohradili, Masiello, ktorý sa v 26. minúte vážne dopustil súperovho brankára Stekelenburga z blízkeho okruhu, ktorý nejako dokáže odvrátiť záver. Stekelenburg Maiello však nemôže vždy nič umiestniť, keď v druhom rohu, ktorý uprednostnil pár doskokov v protiľahlej oblasti, vklady na sieť. V tomto okamihu Everton natrvalo zmizol z poľa a Atalanta sa stala nepotlačiteľnou. Akcie na oboch stranách zavádzajú Britov, ktorí sa nemôžu brániť proti platnej obrane proti násiliu v Bergame, ktoré na 41. mieste nájde skóre 2-0 vďaka Papu Gomezovi, ktorý odpálil prítomných obyvateľov Bergamu druhýkrát. Na 3-0 je potrebné počkať iba ďalšie 3 minúty. V skutočnosti na 44. Petagna si urobí prestávku, pomáha v oblasti pre Cristanta, ktorý realizuje s nízkym úderom zameraným na opačný pól. Hrá sa druhá polovica, pretože sa očakáva, že sa budú hrať hry, ale okrem pokusu Rooneyho v počiatočnej fáze druhej polovice tu končí zápas Everton a práve Atalanta sa opakovane dotýka štvrtého gólu s Petagnou, Papu. Gomez a Freuler.