Zlatá medaila pre národné majstrovstvá basketbalu. Fantastickí chalani, výborná tímová práca!

Je to po prvý raz, v „nedávnej“ histórii paralympijského šermu, čo národný tím mužských fliaš získal titul majstra sveta po tom, čo sa ho dotkol v posledných dvoch domácich ročníkoch.

„Po víťazstve nad Ruskom v pomere 45 ku 38 sa mužský tím v zložení Matteo Betti, Emanuele Lambertini, Marco Cima a Gabriele Leopizzi stal majstrom sveta! Toto je piata medaila, tretia zlatá po dvoch strieborných pre modrý tím, ktorý sa zúčastnil na majstrovstvách sveta v paralympijskom šerme v Ríme. Oznámil to v nóte Taliansky paralympijský výbor.

Strana prišla s úderom 45:38 vo finále proti Rusku, ktorý niesol najmladší z Azzurri, Emanuele Lambertini, ktorý zakončil útok, ktorý veľmi dobre viedli Matteo Betti a Marco Cima. Taliansko debutovalo tak, že vo štvrťfinále porazilo Maďarsko so skóre 45:35 a potom vyhralo semifinálový zápas proti svojim bratrancom vo Francúzsku so skóre 45:33.

Zaslúženú medailu, Rio 2016 vykupuje, tento tím bol istý čas pripravený, zatiaľ nám chýbala konečná jednoznačnosť. Dnes sme tomu všetci verili." Luca Pancalli v prvom rade: „Nekonečná hrdosť, nekonečné emócie od týchto chlapcov. Piata medaila má zvláštnu príchuť, možno preto, že zlato bolo nečakané. Skvelí chlapci, skvelá tímová práca!"

Je to piata medaila modrej výpravy, tretia zlatá po individuálnych, ktoré získali Beatrice „Bebe“ Vio a Alessio Sarri