Serie A. Prvé tri s Juventusom, Neapolom a Interom pokračujú s opuchnutými plachtami. Len za Lazio

Diaľková konfrontácia medzi tromi kráľovnami našej Serie A a Interu sa začala v sobotu popoludní, aj keď získanie „drsného“ Crotone trvalo viac ako 80 minút, nakoniec dokázal Kalábrijcov zdolať vďaka stav 2-0 je teraz takmer nečakaný. Skriniar a Perisic skórovali v 82. a 92. minúte, ale Nerazzurri museli poďakovať pred dvoma rozhodcami asi podceneného zápasu, najmä ich brankárom Handanovicom za zásahy urobené za stavu 0: 0. Tento Inter zo Spalletti je konkrétny a ujíma sa vedenia, zdieľajúc ho s dvoma cestnými valcami šampionátov Juventus a Neapol. Juventus, ktorý kráča po Sassuole v Reggio Emilia, je predovšetkým Dybala, ktorý vďaka lahodnému hetriku oslavuje stú prítomnosť v čierno-bielom drese (ktorý je v skutočnosti pri príležitosti žlto-modrý), ktorý si odnáša loptu zápasu. tento rok už druhýkrát. Góly, ktoré strelil argentínsky šampión na 100., 16. a 49. mieste, zvyšujú jeho osobný ligový záznam na 63, z ktorého vrcholu vedie najlepší strelec a vďaka čomu Juventus získava ďalšie tri body, a to celkovo, a zostáva na čele poradie s plnými bodmi s 8 bodmi po tom, čo porazil aj Sassuola, ktorý s Politanom skrátil rozdiel na 12. miesto. Na San Paolo v Neapole sa to končí tenisovým zápasom 51: 6 v prospech Sarriho tímu na ihrisku Beneventa, čo sa včera javilo pre túto kategóriu ako neadekvátne. Príliš veľký rozdiel medzi týmito dvoma tímami, ktorý je blízko územia, ale je vzdialený svetelných rokov v kvalite. V počítadle dňa na zaznamenanie gólov Allana v 0. min., Insigne v 3., Callejon v 15. okrem hetriku čoraz prekvapivejšieho Martensa, ktorý „žiarli“ na Dybalu, si berie loptu aj domov kvôli k dosiahnutým gólom v minútach 32, 27 a 65.

Za impozantným triom postupuje veľkým pokrokom Lazio Simone Inzaghi, ktoré tiež prerazilo Marassi víťazstvom nad Janovom 3: 2. V Janove skvelý výkon veľmi mladej rossoblu, narodenej v roku 2001, Pellegri, autor fantastického dvojníka v 57 a 73 minútach, ktorý drží svoj tím v chode až do 82., kedy bol ďalším protagonistom večera Ciro Immobile , tiež autor rovnátka, v tomto prípade rozhodujúceho, fixuje konečný výsledok na 2-3. Za biancocelesti otvoril skóre na 13. mieste obranca Bastos, zatiaľ čo Immobile pred víťazným gólom skóroval tiež na 70. mieste. Zápas by sa dal zhrnúť ako konfrontácia medzi najzdatnejším talianskym útočníkom súčasnosti, ktorý je so 6 gólmi najlepším strelcom prvého Dybalovho prenasledovateľa a talianskym útočníkom s najväčšou perspektívou.

Milánska Montella potvrdzuje, že sú rozmaznávaní výberom najmä pri výbere útočníkov na ihrisko. Tentokrát je na Kaliničovi, ktorý pri svojom debute na Meazze rozhoduje zápas proti prekvapivému Udineseovi, a to vďaka ortéze Chorváta (22. a 31. v prvom polčase), ktorý strelil skutočne tretí gól, nikto nevie ako , zrušené VAR. Potom sa to končí 2: 1 gólom dobrého Udinese, ktorý v 28. min strelil Lasagna.

Veľkolepý zápas v Turíne, medzi domácimi a prekvapujúcou Sampdoriou. Okamžite sa ujali vedenia v 1. min vďaka prvej lopte, ktorej sa dotkol Zapata v drese blucerchiatov. Reakcia Turína bola rýchla a o dve minúty, presne z 13. na 15., granát vďaka gólom Baselliho a zvyčajného Belottiho zvrátil výsledok. Bývalá Quagliarella, autorka ďalšieho testu na vysokej úrovni, o tom uvažuje a skóre nakoniec ustálila na 34. mieste. Di Francescov Róm, v sobotu podvečer, hrával za nepretržitého dažďa, občas bojuje s Hellas Verona, ktorá sa nám momentálne javí ako najvážnejší kandidát na návrat do kadetskej série. Belgičanka Radja Nainggolan otvára skóre na 22. mieste a dokončuje prácu bombardéra Dzeko, ktorý v 33 a 61 minútach skóroval. Fiorentina si po katastrofálnom začiatku šampionátu, ktorý tvorili dve prehry z toľkých zápasov, pripísala svoje druhé víťazstvo v rade víťazstvom v „derby dell'Appennino“ proti Bologni. Mladá Chiesa otvorila skóre na 31. mieste gólom, ktorý nám nemôže pripomínať otca mladého talentu Violy. Remíza o Bolognu Palacio na 52. mieste, zatiaľ čo vzácny toskánsky víťazný gól nesie meno Pezzella na 69. mieste.

Spal, ktorý z troch novo povýšených sa javí ako ten, ktorý lepšie zostúpil do novej reality série S, potom, čo sa dal zásluhou bodovať na olympijskom štadióne proti Laziu (doteraz však bol jediným tím nenechal celú korisť na Biancocelesti), vo finiši fotografií porazil Udinese a napriek tomu urobil dobrý dojem na Meazzu proti Interu, vzdal sa strašnej Cagliari, ktorá začala neúnosným kalendárom, ktorý ho predtým videl ako hosťa Juventus a potom Milánčan získal druhé víťazstvo v sezóne vo Ferrare, kde zvíťazil 2: 0 vďaka gólom Barelly zo 17. a zvyčajného Joaa Pedra, ktorý v 68. strelil skvelý gól z diaľky. Nakoniec vo Verone medzi Chievom a Atalantou končí 1: 1, v zápase dominuje VAR, ktorý najskôr anuluje už udelený trest a potom gól hráčov Bergama. Chievo išiel s Bastienom v 53. a Atalanta sa musela „trápiť“ až do 85. minúty, aby získala zaslúžený bod vďaka penalte obvyklého Papu Gomeza, ktorý v druhom polčase prebral Petagnu.

Kategória: Kanál PRP, Šport