Serie B. Empoli letí na vrchole, neuveriteľný táborský derby do Salernitany

Empoli zvíťazil v Chiavari proti Virtusovi Entellovi a urobil veľký skok vpred v rebríčku, v ktorom preberá osamelé velenie po tom, čo v jedinom riešení predbehol predchádzajúcich vodcov Palerma a Frosinone. Toskánci začali veľmi silní a po 9 minútach sa im už podarilo vyrovnať 0-2. Vďaka Simicovým gólom v 2. minúte a Donnarumma v 9.. Potom Empoli „zaspí“, až kým sa nestratí návrat Virtusa Entelly, ktorý sa mu podarí vyrovnať dvojitú nevýhodu vďaka cieľom na 58 ° a 62 ° na La Mantia a De Luca. Modrý obranca Pasqual premýšľa asi 5 minút od posledného trojitého pískania, aby umiestnil víťaznú labu a dal svojmu tímu tri body a vrchol rebríčka s dvoma bodmi pred párom prenasledujúcich Palermo-Frosinone, ktorý sa navzájom zrušil v priamom súboji. v sobotu v Benite Stirpe v hlavnom meste Ciociaro.

V nedeľu v kampani Campania medzi Avellino a Salernitana boli vodcami rebríčka Irpiniani,
Udržal sa až 25 minút od konca zápasu, ktorý viedol k upokojujúcemu výsledku 2: 0, vďaka cieľom Kresic na 48 ° a Laverone na 59 °. Potom sa stane neuveriteľné, že Avellino robí harakiri tým, že zaujme rozhorčene defenzívny postoj a vystaví svoju stranu Salernitane, ktorá nemôže uveriť jeho očiam, a najprv skráti vzdialenosti na 72º pomocou Rodrigueza, potom nakreslí na 85 ° pomocou Sprocati a dokonca ide vyhrať preteky na 96. mieste vďaka odvážnemu gólu od Minaly, ktorý privedie tri body na jeho Salernitanu a vyhodí dav na hracie pole, kde sa rozbehne nejaký druh pátrania proti autorovi cieľového granátu zodpovedného za zodpovednosť zosmiešňovať domáci dav.