Séria B začína! Bigs nesklame

Čakanie na odloženie zajtra večer v St. Nicholas Bari a Cesena urobiť obrázok na prvý vzrušujúci deň v Serie B na nás čas dal 28 gól a všeobecne dodržiaval predpovede bdenia. Takmer všetky veľké víťazia. Parma trvá 1 0- (penalty) Calaiò Cremonese v očakávaní piatok v noci, porazil Palermo a Frosinone s rovnakým skóre 2 0-Spezia respektíve Favorita so sieťami a Nestorovski Ttrajkovski a Pro Vercelli doma vďaka cieľom Dionysia, potom vyhnaný a Paganini. Reds boli vyzvaní k víťazstvu aj kvôli pozdvihnutiu morálky sklamaného námestia pre nedávny ústup a otvorený kontrast s patronom Zamparinim. Ľahko nám nie je, aby sme vzali na seba osobitné riziká voči Ligúrianom. Ciociara, aj tí, ktorí mali horké sklamanie na nedostatok podpory vlani, nuáns jediným cieľom na gólový rozdiel s Hellas Verona, dokázal byť už v dobrom zdravotnom stave tým, že dáva jasný signál o sile, aj keď zostane v menejcennosti numerické. Perugia po v talianskom pohári šiel robiť 4 cieľ Benevento, ponúka značka druhý 5 Chiavari a poraziť Virtus Entella následok 1-5. Večer je hlavný protagonista, severokórejský Han Kwang-Song, ktorá tlačí lopta v čistých trikrát a posunuli loptu doma (inej siete Cerri prísnosti a Colombatto za Perugii, zatiaľ čo cieľom vlajky dverí Biancocelesti podpísanie Troiana, dokonca aj na pokutový kop).  Pošta je rozdelená a končí zápas na výsledku 0-0, Benátky Pippa Inzaghiho, ktorý sa vracia do Serie B po dobrých rokoch 12 a pevnej Salernitane Bollini. Taktiež odložil Empoli za 1-1 po tom, ako odišiel pod Liberati z Terni. Siete nesú podpis spoločnosti Finotto pre Fere a Krunic pre toskánov. Carpi, s trochou šťastia, bojuje o 1-0, vďaka sieti novej podpisu (ex-D séria Manfredonia) Malcor Novara, ktorý si zaslúži niečo viac. Avellino ukázala charakter a "počítala" hru, ktorá zranila počiatočnú výhodu Brescie s obvyklým Caracciolo na rigoróznosti. Hovorí za žehličky Ardemagniho a za pár minút od konca sa objaví večný Castaldo. Pyrotechnický závod v Cittadelle medzi areálmi a Ascoli. Víťazstvo domácich hostiteľov, ktorí boli znevýhodnení cieľom Santiniho Ashley, na ktorý v prvej polovici odpovedali Schenetti, Kouame a Siega. V obnovení posúva vzdialenosť do Ascoli s Rossettom a Bianconeri sa dotýka aj remízy v poslednom minúte s De Santis. V prvom z dvoch odkladov, práve dokončil medzi Pescara a Foggia pred asi 15.000 divákov, z ktorých takmer 2.000 hostia, v štádiu Serii A, a to napriek 34 stupňov a vysokej vlhkosti, určite vyhrá krásny futbal. Hneď v prospech Pescary Foggia nepopieral a ponúkol štyridsať minút veľkého futbalu bez toho, aby dokázal nájsť cestu k cieľu. Má to najlepšie z Zemanovho Pescara, ktorý svojou vlastnou cestou zakrýva žiaka Stroppu a jeho Foggia s kúskom bránky.