Séria B. Ohňostroj medzi Salernitanou a Ternanou

Druhý deň Serie B sa končí a končí veľkolepým zápasom plným gólov medzi Salernitanou a Ternanou. Odloženie zápasu v Arechi sa končí výsledkom 3:3, pričom tieto dva tímy si zopakujú remízu z debutu a po boku Pippa Inzaghiho Venezia budú na 2. mieste.
Scenár pretekov bude vždy rovnaký. Ternana presne pred cieľom a granát nútený prenasledovať, ale vždy nájsť remízu. Pyrotechnický prvý polčas, tri góly za menej ako desať minút. La Ternana sa ujala vedenia v 23. minúte, keď ho prenechal Tremolada po nedobrovoľnej asistencii Tuia. Reakcia Salernitanu na seba nenechala dlho čakať a v 25. minúte na perfektný center od Gatta, Sprocati nasmeroval do stredu nabiehajúceho Bocalona, ​​ktorý už len musí zložiť loptu do brány. V 31 ́ však hostia ešte zmrazia štadión Arechi hlavičkou Albadora po centri Tiscioneho zľava. Emócie pokračujú aj v druhom polčase, v 49′ stále parádny gól Bocalona z hranice vápna na chvíľkové 2:2 Salernitany. Napriek neutíchajúcemu forsírovaniu regiónu Kampánia je to v 59. minúte stále Ternana, ktorý senzačne a nešťastne prihráva vo vlastnej bráne Bernardiniho na center od Valjenta. Salernitana sa však nevzdáva a vo finále najprv trafila brvno Sprocati, následne v 78. minúte vyrovnala z pokutového kopu, ktorý rozhodca udelil za hru rukou v priestore Terni, ktorú bývalý rossoverde Vitale premieňa. Toto sú vyjadrenia trénerov na konci zápasu:
Pochesci (Ternana): „Sme v začiatkoch, očividne musíme všetci pracovať na tom, aby sme sa zlepšili. Bol to dobrý zápas. Pri epizóde pokutového kopu sme si mohli a mali dávať väčší pozor."
Bollini (Salernitana): „Nebolo ľahké pokračovať v prenasledovaní. Príliš sme trpeli v pravom pruhu. Je mi to ľúto za fanúšikov, ale aj za mojich hráčov, ktorí v druhom polčase naozaj bojovali o každú loptu.“