Séria A. Neapol zostáva na čele s plným počtom bodov. Lazio zdecimované zraneniami nedokáže náraz vydržať

Neapolská pred na kusy o Lazio podľa dvoma čelami, a po uzavretí prvýkrát v nevýhode na Olympijskom štadióne, popredia silno v druhej polovici je uvedený výsledok, uzavretie s ťažkým a symbolické 1-4, ktorý robí tento neapolskej, viac váh k vedením sa umiestnil v spoločnosti Juventus, pričom jediné dva tímy zostali plnohodnotné.
Je to pocit, akoby ste sledovali dva rôzne zápasy na olympijskom štadióne. Značka Lazio sa najskôr uzavrela na výsledok 1: 0 kvôli dobrému výkonu ponúkaného biancocelesti, ktorý dal Neapol ťažkosti v nejednej situácii a dokázal prelomiť slepú uličku s De Vrijom, ktorý si dokázal uvedomiť ohromnú akcia obvyklého nepohyblivého hráča, vyrovnáva druhú polovicu určite podmienenú nespočetnými zraneniami, ktoré zdecimovali tím Capitoline (Biancocelesti odohrajú posledné minúty v 10), a najmä obranou, ktorá zostala prakticky nestrážená. To znamená, že Neapol v druhom polčase je skutočne strašidelný pre silu a ľahkosť, s akou dokázali zraniť svojho súpera. V niektorých situáciách sa zdá, že je to najlepšie, čo Guardiola pred pár rokmi na ihrisku obdivovala. Neapolčania využívajú veľmi vážnu nepozornosť obrany Lazia, ktorí pri príležitosti rohového kopu v 54. min nedostatočne kryjú vzdialenú žrď, Koulibaly to využíva a dáva loptu do siete 1: 1. . Viac ako niekto má pri príležitosti tohto gólu pocit, že už je tu hra pre Lazio a v skutočnosti iba za 5 minút Napoli skracuje ďalšie dva góly na biancocelesti s 56. Callejonom, ktorý sa po góle pokloní pod sektor obsadený početnými prítomnými neapolskými priaznivcami a čoraz viac najlepším hráčom Martensom, ktorý dáva jeden z najkrajších gólov, ktoré tlačia našu pamäť, napodobňujúc najväčší zo všetkých čias, Diego Armando Maradona, s lobom, ktorý chutí poézny futbal. Hovorili sme o zraneniach, ktoré Lazio sužovali počas zápasu, a ktoré pravdepodobne „viedli“ konečný výsledok. Štyri zranenia v jednom zápase sú naozaj príliš veľa na kohokoľvek a po tom, čo preukážu, že odolávajú tlaku jedného z najsilnejších tímov v Európe a vedia uzavrieť aj prvú časť hry vpred, sa úplne zrieknu obrany, (už sirota Wallace) v dôsledku zranení Bastosa, De Vrija a Basty, ako aj Milinkoviča-Savica, môže iba ďalej otvárať dvere novému cieľu Neapolitanov, dospieť k vývoju pokutového kopu udeleného za zrazenie v oblasti novo zadaného Milika Parolom. Je minúta 92 a Jorginho z miesta neodpúšťa tým, že podáva poker Laziu, ktoré bojovalo zo všetkých síl, ako len mohol.
V dôsledku týchto zranení, ktoré sa objavujú príliš často aj pre Lazio, ktoré pre DNA vždy bolo klubom používaným na vykorisťovanie sa z ťažkostí a na reagovanie silou, hrdosťou a odvahou, bude Simone Inzaghi bolieť hlava, len aby nasadil tím pole početne čakajú tri veľmi dôležité výzvy, ktoré ho čakajú v najbližších dňoch, ale Lazio svojou povahou bojuje a nevzdáva sa. Jeho ľudia to dobre vedia a budú mu ako obvykle poskytovať podporu, čo sa ukázalo aj včera na konci 4 gólov, ktoré doma strelil Neapol, pretože pri náležitom porovnaní historického a nadšeného pre históriu našej krajiny, podniku “ „preukázané“ až po extrémnu obetu talianskych vojakov v prohibičnej bitke pri El Alameine a pri všetkých náležitých porovnaniach zdôrazňujeme, že aj včera CHÝBAJÚ ŠŤASTIE - NIE HODNOTA.