Úžasná Serie A je potvrdená

Skončí sa druhý deň série A, ktorý potvrdzuje, rovnako ako najdôležitejšie európske turnaje, že je opäť skutočne skvelý. Neapol a Miláno napriek utrpeniu reagujú na pár Juventus-Inter, ktorý zahájil šprint v deň postupu, a spolu s prekvapujúcou Sampdoriou, ktorá, hoci už „osirela“ od svojej hviezdy Schick, prerazí Florenciu a užíva si spoločnosť veľkých hráčov, prvé miesto v plnom skóre.
Pre Neapol, ktorý hostil „mangy“ Atalantu pána Gasperiniho, to bolo zlé. Orobici pôsobili koncentrovane a odhodlane, dokonca išli pred Cristanteho a dokázali využiť Azzurriho, ktorý však v druhej polovici skúškou sily a charakteru za 5 minút prevrátil výsledok so Zielinskim a obvyklým Martensom. Niekoľko minút od konca, do konca súťaže, Rog prináša výsledok na „opakovaného delikventa“ 3: 1, podľa pravidla troch slávnostne otvorených o týždeň skôr vo Verone, kde vyhral s rovnakým skóre. Za zmienku stojí slzavý pozdrav neapolskému ľudu brankára Reinu, ktorý sa teraz javí ako určený pre „scroungerov“ európskeho futbalu, „take all“ Paríž Saint Germain.
Dokonca aj Milán čoraz prekvapujúcejšieho dieťaťa Cutrone (štvrtý gól v šiestich oficiálnych zápasoch) sa snaží viac, ako sa očakávalo, o to, aby získal lepšie Cagliari, ktorý sa nevzdáva v prítomnosti bojovej lode Rossoneri. Tak som ustúpil z Milána, odhalený v hre a vo vedení hry. Cagliari Sau sa v dôsledku 1-0 už otriasol v San Siro a zasiahol tyč. Potom sa o rovnováhu postará Španiel Joao Pedro. Kúzlo Susa na trest, odstraňuje takzvané gaštany z ohňa v Montelly a definitívne privádza AC Milána späť, ktorý zaväzuje vrchol postavenia a keď nesvieti, ako nám zvykol na začiatku sezóny, odpovedá!
Hovorili sme o prekvapujúcom piatom vodcovi Sampdorii, ktorý dáva ďalšie tri veľmi ťažké body do bezpečia dobytím Franchi di Firenze vďaka gólom Caprariho a „vždyzeleného“ Quagliarellu, ktorý na penaltu prináša svoju osobnú korisť 3 najlepším strelcom. klasifikácia. Badeljov gól bol v druhom polčase zbytočný. Fiorentina ide na doraz šampionátu s trápnym poradím, ktoré ich vidí naposledy
nulové body.
Za magickým kvintetom sa usadili ochotní Lazio Simone Inzaghi, veľmi tvrdý Turín Sinisa Mihalovic, konkrétna Bologna Donadoni a prekvapivý novo povýšený Spal pána Sempliciho, ktorý po 49 rokoch neprítomnosti v prvom kole finišuje prvý úspech vo fotografii. Séria A Lazio hrá dobre, tvrdohlavý Chievo trpí, ale darí sa mu odviezť z Bentegodi 3 zlaté body vďaka gólu v oblasti Cesarini čoraz vyzretejšiemu Milinkovicovi Savičovi, ktorý strelí gól vo finále 1-2. Skóre otvoril modro-biely bombardér Immobile, na ktorý clivense Pucciarelli odpovedal svojím prvým gólom v hornom letu. Od tohto momentu vzniklo veľa gólových akcií vytvorených oboma tímami až po konečnú pečať Milinkoviča Savica. Turín "veľmi zlého" Mihaloviča, ktorý viní aj svoj štáb, že nerozumel výmene hráča, vládne Sassuolo suchým výsledkom 3: 0. Z filmotéky, v pravom slova zmysle, reverz, ktorým on, kohút Belotti, vždy otvára skóre. Ostatné dva góly strelené v posledných 10 minútach hry nesú podpis Ljajiča a Obiho. Spal, ktorý hnal rekordný bombardér Borriello, ktorý skóroval v Serii A s 12 rôznymi dresmi, sa po takmer polstoročí vrátil k víťazstvu v zápase Serie A. Borriello otvára skóre, zdvojnásobuje Lazzariho, ale Udinese draho predáva svoju kožu a dokonca vyrovnáva do 3 minút od konca vďaka trestu Théréaua po tom, čo si skrátil vzdialenosť Nuytinckom. Teraz sa zdalo, že je to pre prvý bod Udinese hotové, keď si vo štvrtej minúte zotavenia Rizzo myslí, že pokazí párty a triumfálne privedie slávneho Spala, ktorý je o 4 body za veľkými menami turnaja. Namiesto toho vyhráva nuda v Crotone-Hellas Verona, ktorí sú spokojní s nevýrazným skóre 0: 0. Nové vylúčenie útočníka Pazziniho zo základnej zostavy Pecchiou, ktorý má podľa všetkého náladu komplikovať si život na dlhej a tvrdej ceste k spáse, ktorá by dnes predstavovala obrovský výsledok pre Scalu, ktorá si v Serii A zaslúži byť tam pre tradíciu a význam námestia.