Strapotere Juve prechádza do štvrťfinále Talianskeho pohára

Bude to derby vo štvrťfinále Talianskeho pohára. Juventus v skutočnosti doma porazil Janov 2: 0 a 3. januára vyzve na štadióne Allianz Turín, ktorý predtým dobyl rómske pole 2: 1. Juventus a Janov čelili dnešnému záväzku tým, že ich myseľ sa už obrátila na ďalší majstrovský zápas, pretože obaja technici dali dostatočný priechod obratu: v porovnaní s minulým nedeľňajším zápasom v Bologni zmenil Allegri osem jedenástku základnej zostavy, zatiaľ čo Ballardini áno ešte viac výberom desiatich rôznych mužov v porovnaní s jedenástimi, ktorí minulú nedeľu začali zápas vo Fiorentine. Bianconeri vyrazili na ihrisko okamžitým zatlačením na plynový pedál, ale veľké držanie lopty v prvej časti zápasu neprinieslo konkrétne príležitosti. Veľká príležitosť pre Juve však prišla v 24. min., Keď sa z protiútoku zorganizovaného Bernardeschiom lopta dostala k Douglasovi Costovi, ktorý s uhlopriečkou zavolal do parády Lamannu, ktorá dobre zasiahla otvorenou rukou. O minútu neskôr z vývoja rohového kopu sa pár metrov od brány nepodarilo zakončiť veľkú príležitosť ani Bentancurovi, ani Barzaglimu. Juve pokračoval v tlaku a po vysokom zakončení Marchisia a voľnom kope Bernardeschiho v rohu s údermi Lamanny to bolo najočakávanejšie večera, Paulo Dybala, ktorý odomkol výzvu: „Joya“, späť majiteľ po dvoch po sebe nasledujúcich vylúčeniach využil na asistenciu Marchisia závoj od Bernardeschiho, skvelou hrou sa zbavil Gentilettiho a Cofieho a napriek zložitým podmienkam rovnováhy umiestnil loptu nízko zľava napravo od Lamanny. V druhom polčase sa Janovu konečne podarilo zdvihnúť ťažisko a ísť viackrát na polovici Juventusu a tesne pred štvrťhodinou to bol práve Galabinov, ktorý s výkonnou uhlopriečkou spochybnil Szczesnyho poľského brankára, ktorého dal v kúte končekmi prstov. Bulhar z Janova to skúsil o štyri minúty neskôr strelou z ľavej strany, ktorá skončila tesne vedľa. Na konci pretekov vrhol Allegri Higuaina do šarvátky, aby mu dal čas na budúci sobotný zápas, a pri prvej veľkej šanci Argentínčan definitívne uzavrel postup: na kolmý dotyk Dybalu sa Pipita dobre vyvarovala stretu s Rossettini a s presným umiestnením vpravo opäť poraziť Lamannu. Osem minút od konca udelil rozhodca Maresca pokutu aj Janovu za údajný faul Asamoah na Pellegriho, ktorý však neskôr VAR poprel a napravil tak rozhodnutie rozhodcu. Medzi pozitívne poznámky večera tiež návrat do poľa Giuseppe Rossiho.