US Open, Nadal a Federer postupujú ďalej. Dnes môže taliansky Lorenzi vstúpiť do histórie

Po neinspirujúcich výkonoch úvodných dvoch kôl US Open pokračujú hráči Rafa Nadal a Roger Federer s číslom 1 a číslom 3 v rebríčku ATP v hre, ako vedia, a pre ich súperov vo Flushing Meadows zostáva len málo práce. Možnosť novej výzvy medzi týmito dvoma stranami sa preto stále viac a viac približuje. V nočných zápasoch sa Španiel číslo 1 na svete zbavil Leonarda Mayera, ktorý prehral v kvalifikácii a bol vyradený z losovania na základe Murrayho dôchodku. Mallorčan sa musel zapotiť v štyroch setoch, pretože Argentínčan vydával maximum najmä v prvej časti zápasu, keď dokázal zvíťaziť v prvom sete a v druhom bojoval až 3: 3. Potom sa takmer zdá, že bude svedkom ďalšieho zápasu, Nadal prijíma opatrenia a bez problémov, hoci za 3 hodiny a 20 minút zápasu ide priamo k víťazstvu s konečným skóre 6-7 6-3 6-1 6- 4. V druhom kole ho čaká dobrý, ale prerušovaný Dolgopolov, číslo 67 vo svetovom rebríčku. Federer išiel hladšie k víťazstvu. Feliciano Lopez, neodolateľný súper, bol za hodinu a 48 minút umlčaný výsledkom 6-3 6-3 7-5. Švajčiarsky šampión sa na rozdiel od toho, čo sme videli v prvých dvoch kolách, v ktorých sa mal dostať zo svojich súperov čo najlepšie, musel potiť v oboch prípadoch na 5 dlhých sád, dnes večer nastúpil v dobrej atletickej forme a zápas bez veľkej námahy uzavrel. . Teraz ho v druhom kole čaká Nemec Kohlschreiber, číslo 47 na svete.

V newyorskom popoludní (22:45 v Taliansku) zápas, ktorý nás najviac zaujíma. Rímsky tenista, naturalizovaný „Sienese“, Paolo Lorenzi (n. 36 ATP), jediný Talian, ktorý prežil US Open 2017, sa po dosiahnutí desiateho miesta stretne s Juhoafričanom Kevinom Andersonom, ktorý je v súčasnosti v rebríčku ATP na 32. priečke. miesto na konci roka 2015 miesto.
Lorenzi dorazil na ôsmych bodov a zaklopal modrý derby Fabbiano 3 na nulu, zatiaľ čo juhoafrický vždy porazil 3-0 Coric.
Paolo Lorenzi je v súčasnosti šiestym Talianom, ktorý sa na United States Open dostal do osemfinále po Corrardovi Barazzuttim (jediný, ktorý postúpil ďalej až do semifinále v roku 1977), Adriano Panatta (1978), Gianluca Pozzi (1994) , Davide Sanguinetti (2005) a Fabio Fognini (2015).