Серија Б. Нова повратак у Фросиноне да са ароганцијом узмете прво место са Перугиа и Царпи

Фросиноне побеђује снажног Барија и арогантно преузима вођство у сувласништву са Царпијем и Перуђом. Није било лако победити овог Барија који је дошао из два узастопна пораза које је Емполи претрпео у гостима и Венеције на Сан Николи, штавише није било лако јер је Фросиноне од почетка године, укључујући и Куп Италије, приморан да игра све његове утакмице, укључујући и оне које би на папиру биле код куће, далеко од главног града Циоциарије због недоступности новог стадиона "Бенито Стирпе", који је сада близу отварања. Поглед на неутрални терен Авеллина пред око 2000 гледалаца, од којих је 400 гостију био добар меч. Чини се да трка за играче Фросинонеа почиње одмах низбрдо јер је у 5. минуту првог полувремена Цассани у повратку, који је том приликом био префериранији од бившег Фросинонеа Фиамоззија, седео на клупи, под притиском на центаршут десно од Циано, упућено његовом партнеру Саммарцу, крунише и потписује најкласичније аутоголове. Одмах 1-0, али Бари је жив и за 14 минута поништава резултат захваљујући два поготка Импроте. На 15 ° нападач из Барија предвиђа одбрану Фросинонеа додиром врха који прелази Барди, док на 29 ° увек нападач из Барија трансформише казнени ударац који је досудио судија за обарање Телла од стране голмана Фросинонеа који том приликом узима и жути картон. Један-два који би оборио било кога, али Фросиноне одмах показује своју снагу. Таман довољно времена да казаљка на сату доврши круг, а Фросиноне је изједначио. Ударац Маиелла извана Мицаи тешко одбија, а капитен жуто-плавих Даниел Циофани брзо убацује у мрежу постигавши свој трећи узастопни гол на овом шампионату. Прво полувреме завршава резултатом 2-2. Друго полувреме тече у равнотежи између два тима, најмање до 71 ° када Циано, опет, покушава да шутира са ивице противничког простора, Мицаи одбија још једном на беспрекоран начин, Циофани покушава да погоди мрежу , али лопта се одбија и завршава на ногама Саммарцо-а који не греши и потписује 3-2 на којем ће се утакмица завршити, упркос прелепом закључку новајлије Циссе-а, вештином неутралисаном од Бардија и лоптом могуће 4 -2 је овај пут на мајсторски начин одбио Мицаи на готово сигуран закључак из Цитро-а. Пет минута опоравка које је одредио судија изгледају прекомерни. За преглед у последњим тренуцима овог снажног опоравка, грешка последњег човека који није звиждао Цитрону, изведена је према противничком голу. Фросиноне се стога вратио победи, а као што се то догодило у Песцари пре недељу дана када је отета победи коју је у стварности успео да постигне са голом од 3-4, необјашњиво поништеним у Циофанију, чак и данас је потребно тешке тачке на крају повратка који означава карактер и одлучност. Пре дебија на свом новом стадиону, који се очигледно очекује у одлагању 2. октобра против Цремонесеа, Фросиноне ће морати да се суочи са још два путовања у само седам дана.

Фотографија: фросиноне цалцио