Лига шампиона. Јувентус трпи, али успева да направи своју "игру" са Спортинг Лисабоном

Јувентус је био позван да се брзо искупи након грешака у шампионату против Аталанте и пре свега против Лација, који је пре само неколико дана освојио неосвојиви Алијанц стадион, после преко 40 кола без пораза.
Победа је морала бити и победа је била. Одређена жртва за ову прилику био је Спортинг из Лисабона, тим који је морао да буде побеђен да би повратио самопоуздање у своје способности и обезбедио друго место у групи иза Барселоне која, како се предвиђало, није промашила.
Међутим, Спортинг из Лисабона не игра улогу пожртвоване жртве и заправо се показује као тим који поседује одличне техничке квалитете, али пре свега тимску снагу и компактност, које је тешко пронаћи.
Португалци су чак и повели у 12. првог полувремена захваљујући несрећном аутоголу Алекса Сандра.
Гелсон Мартинс шутира на гол, Буфон успева да га избије, али лопта прелеће тело Алекса Сандра и завршава у погрешном голу.
Јувентус реагује и демонстрира своју снагу, али за изједначујући гол морамо да сачекамо уобичајену магију Пјанића који у 29. минуту првог полувремена изводи "бајковити" слободан ударац и даје Бјанконерима изједначујући гол. Чини се да се Јувентус ослобађа страха од новог погрешног корака и гура са већом жестином, али прва половина утакмице се завршава резултатом 1–1.
По повратку из свлачионица утакмица као да је изгубила ритам којим је ушла у полувреме. Ништа посебно узбудљиво за извести све до 63. минута када је Игуаин, способан да савлада португалског дефанзивца, прешао на центар за Манџукића који је повео главом, али је пронашао Пичинијев напредак и сачувао резултат. Чини се да је Спортинг повратио самопоуздање, али Јувентус води у 84. минуту.Нова замена Даглас Коста даје Манџукићу суштинску асистенцију, а Хрват главом погађа гостујућег голмана Руија Патрисија. Остало је времена да сведочимо о његовим другим чистим приликама за гол, по једну на свакој страни. У 88. минуту Думбија не успева да сакупи центаршут са десне стране, а минут касније Игуаин је веома близу да повиси на 3-1.
Уместо тога, завршило се резултатом 2-1 са Јувентусом који је порастао на 6 бодова док је одржавао дистанцу од Барселоне која води са пуним бодом и задржавајући Спортинг иза себе који остаје на 3 бода чекајући реванш који је заказан у Лисабону 31. октобра.