Лига шампиона. Роми захваљујуци великом Дзеку, он прави "полу-бизнис" и закљуцава Цхелсеа оф Цоунт

Рома је постигла прави подвиг на Стамфорд Бридгеу зауставивши се са спектакуларних 3: 3, енглеским прваком Цхелсеајем који је путовао са пуним бодовима у овој првој фази
Лига Шампиона.
Оно чему сведочимо је дивна утакмица која ће дуго остати у мислима навијача Ђаллоросија, посебно оних присутних у Лондону заједно са својим тимом, од којих су неки били протагонисти нереда пре утакмице са енглеском полицијом, који су се догодили у области Хигх Стреет.Кенсингтон и чији је портпарол полиције наводно довео до хапшења.
Трећи дан прве групне фазе почео је са добрим вестима за Ди Францесца. Атлетицо Мадрид није отишао даље од 0: 0 на терену Карабаг, дајући Роми врло важну прилику да барем одржи разлику непромијењеном након дана који свакако није био повољан за Гиаллоросси. И Рома користи ову прилику, заиста рецимо да долази на корак од преузимања читавог улога и шефа групе на рачун Цонтеовог Цхелсеаја који том приликом, прилично парадоксална ситуација, рангира од првог минута. само Италијан на терену, наиме крилни нападач Запакоста (током утакмице ће за Рому ући Пелегрини, Флорензи и Ел Схаарави).
Плави почињу снажно и одмах намећу свој ритам, а у 10. минуту долазе у вођство захваљујући сјајном закључку Давида Луиза изван простора на којем Аллисон не може ништа учинити. Рома не дозвољава да се застраши и скицира реакцију прво са Наингголаном, а затим и са Перроттијем, међутим у оба случаја налази пажљивог Куртоа који му ускраћује радост постигнутог гола. На 37. месту, упркос доказима велике личности Ди Франческових људи, Челси се удвостручује. Хазард скупља лопту коју је "запрљао" дефанзивац Роме и не опрашта Аллисон. Реакција Роме је жестока и након само три минута Коларов, на крају прелепе акције, захваљујући девијацији савладава голмана домаћина и поново отвара меч омогућавајући свом тиму да се врати у свлачионицу са мањим пасивом и са свешћу да моћи да игра у другом полувремену.
Заправо, друго полувреме утакмице почиње Цхелсеајем који делује забринуто и чињенице показују да има разлога. Џеко узима своје руке и за само 6 минута, од 64. до 70., постиже изједначење спектакуларним голом на позив Фазија, па чак и претицањем захваљујући ударцу главом који му омогућава да "казни", укључујући и 'друге са апаратићем' , "чак и Цхелсеа" тим за који никада није постигао гол. Таман довољно времена за неговање идеје о подухвату да се у анале запише да уобичајена Хазард, такође својеглава, ублажава журку која и даље остаје лепа колико и можда неочекивана уочи. Завршава 3-3, што је резултат који Рома омогућава да се стабилизује на другом месту у групном поретку, одржавајући, као што је речено, после мање него повољног кола, 3 бода испред Атлетицо Мадрида и преостала -2 од водећег Цхелсеаја.

Маркери
11 ′ Давид Луиз (Ц), 37 ′ и 75 ′ Хазард (Ц), 40 ′ Коларов (Р), 64 ′ и 70 ′ Џеко (Р)
Тхе Сцоребоард
Челси (3-5-2): Куртоа; Азпилицуета, Цхристенсен, Цахилл; Запакоста (77 'Руедигер), Бакаиоко, Давид Луиз (58' Педро), Фабрегас, Алонсо; Хазард (80 'Вилијан), Мората.
Хердс Цонте
Рим (4-3-3): Алиссон; Бруно Перес, Фазио, Исус, Коларов; Наингголан, Гоналонс, Строотман (83 'Флорензи); Герсон (75 ′ Пелегрини), Џеко, Перотти (89 ′ Ел Схаарави).