Интер из Кине са бесом: рачунају Јоветић и Перишић

Након победе над Лионом и Баиерном из Минхена, нови Интер Луциана Спаллеттија победио је са 2-1 такође против Цхелсеа-а Антониа Цонте-а, освојивши тако Међународни куп шампиона Сингапур 2017. и на најбољи могући начин затворио турнеју на Далеком Истоку. Апсолутни протагонисти Стеван Јоветић и Иван Перишић, аутори голова Нераззуррија и две одличне представе. Још један позитиван тест и добре индикације за Спаллеттија, који, међутим, задржава ентузијазам с обзиром на прве и убедљивије званичне обавезе. „За тим је ово важна победа. Проналазак противника на високом нивоу могао би да створи бојазан, чињеница да смо уместо тога играли са личношћу и самопоуздањем ме веома радује “, рекао је на крају меча. „Урадили смо све како треба за сат времена игре, а онда више нисмо могли да рукујемо лоптом. Нешто треба побољшати, потребно је мало више равнотеже и личности “, додао је тренер Нераззуррија. На терену са 4-2-3-1 са Борјом Валером, медијантима, Јоветићем јединим нападачем са изабраницима Цандревом, Брозовићем и Перишићем, Интер је одлазио изврсно: већ у 2 ′ Цоуртоис мора направити сјајну интервенцију на десној страни за центаршут Цандреве, тада покушаји Јоветића и Гаглиардинија одбијају одбрану плавих. Четири минута касније, Гаглиардини је и даље био опасан споља. Цхелсеа расте са протеком минута и појављује се у Паделлијевим деловима на 28 ', десним ногом од Виллиана скренуо је тик изнад пречке. У надокнади времена, епизода која откључава игру: детаљно сервиран од стране Борје Валера, Јоветић пада у простор у контакту са Азпилицуета-ом, а за судију је то пенал. Шут самог Црногорца одбија Куртоа, али белгијски голман на Јоветићеву славину не може ништа. Црногорац се радује отворено имитирајући руком гест жеље да остане у Интеру. Као и у првом полувремену, Интер је и даље боље спринтао са стартних блокова у другом полувремену. После неколико секунди Поурисиц озбиљно верује Цоуртоиса. Увод је у циљ за удвостручавање који долази до 53 ': Јоветић лансира хрватског крилног нападача који овог пута удара Цоуртоиса-ом лијевом дијагиналном хирургијом с лијеве стране на даљњој стативи. Чини се да је Интер задужен за терен, па чак и трећи гол додирнуо новим уласком Јоао Мариоом. Али у 75. минуту Лондонци су преполовили недостатак захваљујући несрећном бек пасу Кондогбиа, који је изненадио Паделлија и склизнуо у мрежу. У финалу, међу многим променама и енергијом која недостаје, Нераззурри остављају превише терена Цхелсеају који се баца напред у потрази за истим, а да никада не постане заиста опасан. Утакмица се завршава са 2: 1 за Интер, који кући одводи Међународни куп шампиона Сингапур, а азијску турнеју завршава непораженим. Азијски успех Нераззурри-а потврђује одличне резултате италијанских тимова у овом Међународном купу шампиона, Лиги шампиона лета, након што су последњих година пречесто надокнађивали лоше фигуре у присуству врхунских европских клубова. Спаллетти-јеви Нераззурри одлазе из Азије непоражени са задовољством што су победили тимове попут Цхелсеаја, Баиерна и Лиона. Милан, такође на Далеком истоку, победио је Анцелотти-јеве Баварце и изгубио од Борусије из Дортмунда. У америчкој групи, чекајући директан обрачун, ни Јуве и Рома нису унакажени: бианцонери су после нокаута са Барселоном победили ПСГ, док је Рома после нокаута на пенале са Французима победила Тоттенхам. Укратко, након година разочарања, италијански фудбал коначно почиње да подиже главу.