Јувентус не може да издржи утицај Месија, Аллисон уместо њега зауставља Атлетицо Мадрид

Било је врло близу повратка у свлачионице на полувреме, када је Меси ставио тачку на Јувентусов сан да и овога пута изађе неповређен са Камп Ноуа. Истина је да би само пола посла било обављено, али вероватно да би поново почело друго полувреме при резултату 0-0 би се видела још једна утакмица, можда иста као она која се играла до последњег минута првог полувремена.забележите значајан биланс. А уместо тога Меси се брине о промени вечери Лиге шампиона Бјанконера и Блаугране. Шампион, као што знамо, има задатак да ухвати свој тим за руку и утиче на игре које мењају судбину утакмице. Јувентус се добро бранио и успео је без икаквих проблема да неутралише каталонски напад који, бар до тог тренутка, није деловао много опасно. До тог тренутка, управо зато што се онда о томе брине „он“, који је до тог тренутка играо нормалну игру, без блескова генија. Довољно је само скретање пажње и "бува", после један-два са Суарезом, савлада Буфона искоса ниским ударцем са леве стране. Да бисте гледали друго полувреме, морали бисте да доплатите, али ми не дозвољавамо да се то деси јер би похлепна фудбалска индустрија могла озбиљно схватити овакву једноставну шалу. Почиње друго полувреме које се из Барселона-Јувентуса претвара у шоу Месија. Аргентински шампион погађа стативу, ствара 2-0 Ракитића који га само тражи да убаци свој ударац у мрежу, што је одбио Стураро. 3-0, опет са леве стране, резултат је неухватљивог закључка за Буфона, после изгубљене лопте Бернардескија.
Рома, на Олимпијском стадиону, успева да заустави Атлетико Мадрид, али мора да се захвали свом голману Алисону, аутору изразито претеране игре, коју карактеришу неке интервенције које имају нешто чудесно. Прво полувреме није представљало велики проблем за Гиаллоросси који су се без посебне бриге суочили са Шпанцима, у суштини се борили равноправно у мечу који је до тада био пун прилика на обе стране. Атлетико би могао да прође са Саулом, Рома, након протеста због невиђеног светог пенала, одговара Наингголаном. Тада Манолас брани ударац Кокеа на линији.
Друго полувреме делује као још један меч, а како је у Барселони било „Месијево време“, овде у Риму бисмо ову половину утакмице могли назвати по голману Ђалоросија Алисону, аутору невероватне представе која свој врхунац доживљава када се Бразилац први супротстави. Виетту, а затим и неку врсту покретног пенала од Саула. На олимпијском стадиону, који је у другом полувремену више галванизован вестима из Барселоне, дочекан дискретним урликом публике, него утакмицом коју су гледали уживо, завршило се 0:0 са Ромом која је морала да се захвали свом голману. за овај први важан поен за шампиона, жали се на суђење које се сматра недостојним због јасног недосуђеног пенала и још једног веома сумњивог, оба на основу Перотијевих знакова.