Аталанта понижава Рунијев Евертон и поново се открива као протагониста у Европи

"Извините што касним", чини се да је ово порука коју Аталанта шаље у фудбалску Европу након одсуства од 26 година. Снажна и јасна порука, али надасве неочекивана за безобразан и готово "непристојан" начин којим шаље чувени Евертон Ваинеа Роонеиа натраг преко Канала са три гола на "крши". Европска авантура Оробика, којој је УЕФА одбила домаћу сцену, поново је почела са стадиона Мапеи - Цитта дел Трицолоре у Реггио нелл'Емилиа, сматрајући стадион Бергамо неадекватним за домаћинство међународних утакмица. Нешто се свакако мења у погледу фактора терена, али не много, с обзиром на то да ће најмање 14.000 навијача Аталанте подржати, држећи децибеле високо, Нераззурре на трибинама стадиона Емилиан. Чак ни Евертон није требао бити спреман за тако жестоког противника да уништи Енглезе захваљујући головима Масиелла, Гомеза и Цристантеа, за историјских 3-0 које лансирају Богињу на челу групе испред Аполона и Лиона који су наступни меч затворили резултатом 1-1. Аталанта је са испробаним 3-4-1-2. Петагна и Гомез имају задатак да разбију одбрану Евертона, Цристанте дјелује иза нападачког пара, Хатебоер и Цастагне су вањски играчи док на средини терена налазимо Де Роона и Фреулера. Испред Берисхе налазе се Толои, Паломино и Масиелло. Коеман. Британци одговарају 4-4-1-1, а Влашић подржава Цалверт-Левина. Руни и Сигурдсон напољу. Аталанта поново предлаже игру која им је током прошле године омогућила да се наметну као најбоље изненађење шампионата, изненађујуће затворено одмах иза сјајних завршетака у Лиги шампиона. Сјајан пресинг, прве акције и висок опоравак лопте, не дозвољавају Евертону да размишља и организује одговарајућу контраофанзиву, у ствари осим два покушаја Енглеза, прво ударцем извана Сигурдссона одбио је Берисха, а затим лобом искушен од Роонеија лоптом која заврши високо на пречки, остале опасне акције су само Нераззурри. Фреулер и Цристанте су у посљедњем тренутку блокирали Масиелла који у 26. минуту озбиљно из близине ангажује противничког голмана Стекеленбурга који некако успијева одбити закључак. Међутим, Стекеленбург увек Маиелло не може ништа, који на следећем корнеру, фаворизован са неколико скокова у противничкој области, депонује на мрежи. У овом тренутку Евертон трајно нестаје са терена и Аталанта постаје неодољива. Радње са обе стране збуњују Енглезе који нису у стању да се супротставе ваљаној одбрани форсирању Бергама који на 41 ° налази 2-0 захваљујући Папу Гомезу који по други пут диже у ваздух присутне људе из Бергама. За 3-0 морате сачекати још само 3 минута. У ствари, на 44 ° Петагна спринта у контранападу, асистира у том делу за Цристантеа који постиже ниским ударцем у супротну стативу. Друго полувреме се игра јер је планирано да се игра, али осим покушаја Рунија у почетној фази другог полувремена, Евертон ту завршава утакмицу и Аталанта неколико пута дотиче 4. гол са Петагном, Папуом Гомезом и Фројлером.