Манита од Милана до Аустрије Беч. Росонери искупљују понижење Олимпица против Лација

Милан искупљује будалу претрпелу од Лација трећег дана шампионата и то чини са истим ауторитетом који је показао пре меча изгубљеног на олимпијском стадиону у Риму.
Стога, група Россонери из Лиге Европе није могла најбоље започети, која се на терену аустријског Беча, потиснута капиталним тестом Цалханоглуа и конкретном реализацијом Андре Силве, намеће са огромних 5: 1 што оставља мало простора на било коју реплику.
Свакако да је ниво тима са којим се суочавао био скроман, јер су се и клубови састајали у прелиминарним рундама, али Милан је у потпуности испунио своју дужност нудећи охрабрујућу реакцију на тежак шамар претрпан у лиги.
И управо у вези са лошим даном у Риму, господин Монтелла се много мења, почевши од форме која прелази са уобичајених 4-3-3 на чвршће 3-5-2 са нападачким терминалом састављеним од пара без преседана Калинић-Андре Силва.
Португалски нападач, који изгледа да је посебно привучен међународним изазовима, постиже хет-трик и одузима лопту кући, али за улогу најбољег на терену мора да се бори са саиграчем Цалханоглуом, који чуди чак и нај скептичније чудовишним доказом да видео га је како заузима сва подручја поља са личношћу коју је тешко пронаћи.
Он сам отвара семафор, под записничарима, када у 7. минуту захваљујући пројектилу који клизи испод пречке доводи Милана испред и јасно даје до знања каквој ће вечери присуствовати.
Голове на страну, Турчин има две асистенције одређеног нивоа за Андре Силву, који само мора да убаци противнички гол. Може се рећи да се игра овде завршава, јер Милан на трострукој предности одмара практично 20. у првом полувремену, много пре него што судија пошаље тимове у свлачионицу. Почиње друго полувреме и Борковићев погодак након два минута потребан је за оживљавање игре и прије свега амбиција домаћина који су, међутим, капитулирали на 56. позицији због трећег гола португалског нападача Андре Силве на асистенцију Кессие. Маниту сервира Сушо који на 63 °, након само једног минута од уласка у поље уместо Калинића, испушта ударац са дистанце који уз саучесништво одступања пети пут туче Ханџикића и затвара " сесија међународне обуке “.