Да би зауставио Фросиноне, преузима помоћника судије Де Троиа

Заиста честитамо ономе ко је изабрао слоган за везу са нашом Серијом Б, а то је: „Италијанско првенство“. Тако је, наш кадетски турнир скоро савршено успева да отелотвори то што смо Италијани, са много врлина али и мана. Ентузијазам, емоције, изненађења, хуманост, лојалност, непредвидљивост, истрајност, па чак и неспособност на моменте, али заједнички фактор је та жеља и способност да се, далеко од рефлектора, суочимо са често забрањеним ситуацијама, најчешће их бриљантно савладавајући упркос свему.
Чак и овакву презентацију „малом“ шампионату који се често мучи да нађе макар и „кратак чланак“ у нашим националним спортским новинама, питаће се многи. Тако је, јер наша Серија Б чињеницама доказује да заслужује много више пажње од онога што је за њу резервисано.
Било би довољно погледати синоћњи оглед који се одиграо на стадиону Адриатицо између двојице кандидата за скок у категорији: Пескаре ветерана Земана и Фросинонеа предодређеног Морена Лонга. Реклама за спорт може бити један од оних наслова који се играју речима, као што често видимо на челу чланка.
Међутим, оно што је јуче емитовано у Пескари немогуће је објаснити у неколико речи, не би пренело праву димензију виђеног и осећања током 90 минута. Ако погледате семафоре, иако важно, све указује на апсолутну доминацију домаћина током првог полувремена које је завршено надмоћним резултатом од 3:0 захваљујући хет-трику нападача Петинарија који је поред другог узео лопту кући на три одигране утакмице, налази се на врху табеле стрелаца са 6 голова у свом имену. Игра је више него завршена, помислили би неки, свакако они рационалнији. Нимало. Хајде да прочитамо и семафор за друго полувреме: 3-1, 3-2, 3-3, попут рефрена који је за ту прилику створила велика заступљеност гостујућих навијача који су, упркос радном дану, хрлили у великом броју да подрже свој Фросиноне .
Семафор, улепшан саставима, стрелцима, заменама, гласовима, бројем гледалаца (који ће конкретно бити око 10.000), у овом тренутку истиче и са ове тачке гледишта меч је завршен нерешеним резултатом 3-3 између две екипе. лицем се суочавају и деле улоге. Ништа лажно, али они који гледају меч виде цео свет који прати ове важне статистичке податке. Видите да током првог полувремена није постојала доминација узавреле Пескаре која је вратила противнике у свлачионицу са три гола на леђима. Он види да домаћини капитализују изнад својих најлуђих очекивања од неколико акција које су предузели, несумњиво види циничан приступ бинказура, али то такође види при резултату 1-0 који је на старту потписао Петинари, Чочијари погодили 3 пута у столарију и играју одличну игру, барем у рангу са својим противницима. Ипак, опет захваљујући Петинарију, прво су примили 2-0, покварени евидентним офсајдом који није пријавио не баш пажљив и срећни помоћник Де Троја, чије име је подложно критикама навијача Фросинонеа, посебно оних који су остали у кући испред телевизора, што јасно показује офсајд од најмање једног метра. Упада 45. минута, Лонго већ има на уму говор који ће одржати својим момцима у свлачионици како би их охрабрио и мотивисао да се опораве од тешког, али дубоко неправедног резултата. Тренер Фрозинонеа се спрема да преузме улогу психолога мотиватора, када он, нападач Петинари, као да пада у пољу, устаје и по трећи пут погађа. Прво полувреме се стога завршава са 3 гола према 3 гола. Заиста се чини да је крај свима, чак и најнеизлечивијим сањарима, али не и за Лонга и његову страшну банду. Не знамо са сигурношћу шта се догодило у свлачионици, али с обзиром на коначан резултат, можемо да замислимо. Почиње друго полувреме и после даљег ударца пречке Саммарка који је успео да савлада некадашњег Пиљачелија који је до тада остварио најмање два чуда против Ћана, када се заиста чини да је срећа отишла на кафу на обалу Пескаре. и није желео да се врати на стадион, побринуо се Циано и прво слободним ударцем, а затим акцијом вратио госте у меч резултатом 3-2. Пескара је, као што је то био случај у добром делу меча, под опсадом и нерешено је у ваздуху. Капитен Фрозинонеа и бивше Пескаре, Данијел Чофани, брине о томе и испушта ватрену лопту са дистанце и постиже један од најбољих голова у Серији Б, 3-3. Фрозиноне не стаје и жели победу. Добио би и ову победу, и то би била сасвим заслужена, али он, помоћник који је у машти навијача вероватно „најпогрешнији“ у Италији, увек ускраћује Данијелу Чофанију сасвим регуларан погодак 3-4 за офсајд непостојећи.
Овде се завршава прелепа утакмица, такође састављена од неколико грешака протагониста на терену, укључујући и судије, али узбудљива и добар знак за Серију Б живахну као и увек.