Серија Б. Чекају на Палермо, Парма и Барију

После јучерашњег проласка између Фросинонеа и Авеллина који се завршио резултатом 1-1, већина мечева 15. дана фудбалског првенства Серије Б управо је завршена.
Титуле дана зарађују Парма и Бари који су, захваљујући данашњим победама, претекли Фросинонеа и Палерма, али који ће играти у одлагању „понедељка увече“ на Фаворити против Циттаделле и заузети врх табеле у заједнички живот. Парма је изборила пету победу у последњих шест утакмица и то изборивши Асцоли са тешких 4: 0 захваљујући головима Иацопонија, Инсигнеа, Бараиеа и Мунарија. Треба напоменути да су Маршеви, након што су остали у 10 због апсурдног протеривања Аддаеа, промашили казнени ударац од могућих 2-1 са Сантинијем који је пенал за наду спасао Фраттали у 83. минуту.
Уместо тога, Бари осваја прву победу у гостима у сезони у Новари где су победили са 2: 1 захваљујући головима, све у другом полувремену, Петрицционеа и Андерсона, док на голу заставе за Пијемонтезе стоји потпис некадашњег властелинства које је 87. потписао је небитну мрежу.
Иза најбољег пара који су формирали Парма и Бари који воде на табели са 26 бодова, Палермо и Фросиноне стижу на 25 по бетонској Венецији која се из Кјаварија враћа са добрим бодом, резултатом 0: 0 против окрепљеног Виртуса Ентеле. од Аглиетти царе. Корак ниже, Виваринијев Емполи подиже се на 24, потврђујући своју аутентичну нападачку машину захваљујући своја два бомбаша Цапуто / Доннарумма и тукући Цесену са 5-3 пиротехничке опреме. Ово је редослед голова: Доннарумма у 14. првом полувремену и пенал у 11. другом полувремену, Цапуто у 27. потписује гол за 3: 0, Фаззи у 31. скраћује Цесену, али прво Зајц у 40. а затим Крунић у 42. два гола која су постигли Џелов у 47. и Монцини у 49. другом полувремену немају утицаја на коначан резултат. На 21 упарена поена Кремонесе и Салернитана који ће се сукобити у сутрашњем одлагању Аречија да покушају да приђу врло високом подручју табеле и одмакну се са 9. позиције, прве изузете из плеј-офа, коју данас заузима Песцара ди Земан и Царпи 20 поена. Абрузези су се вратили до победе од 3: 1 против Про Верцеллија захваљујући Петтинаријевој запори у 37. и 55. и Цапонеовом голу у 60., док циљ заставе Верцелли носи потпис Морре у 65. години. Царпи уместо тога сакупља веома тешку петорку на Цури у Перуђи, која се враћа у победу након скоро два месеца. Мреже грифона направили су Буонаиуто у 4., Бандинелли у 9., Ди Цармине у 33. првом полувремену и 15. у другом полувремену, севернокорејски Хан 20. марта затвара рачуне . Да у финалу пријави грешку са лица места Малцоре-а која шаље могући гол заставе на пречку. На 19 поена Л'Авеллино је свеж са јучерашњег одличног поена у Фросинонеу, док на 18 бодова налазимо пет тимова у распону од Перуђе о којој смо управо разговарали, од Циттаделле која има утакмицу мање него што ће играти у понедељак у Палерму, од
Новара је поразила код куће против нових лидера Барија, Фоггиа-е који је изједначио на Заццхериа-и против увек борбене Тернане која је првом приликом повела са Тремоладом у 4. минуту првог полувремена док су Россонери у 64. изједначили са Беретом. Бресциа затвара квинтет и не успева даље од ремија 1-1 код куће против Спезије. Маринови људи су успели да пређу у вођство, излишно је рећи, захваљујући уобичајеном Царацциолу који је постигао свој осми гол у сезони на 72. месту. Предност је, међутим, трајала само шест минута јер на 8. Аммари враћа резултат у реми резултат на којем ће меч завршити и захваљујући његовом голу, Спезиа успева да направи мали корак напред и иде на 78 бодова, један више од разигравање које су до данас заузимали Про Верцелли и Виртус Ентелла, обојица са 17 година, враћајући се из пораза у Песцари и из домаћег ремија против Венеције. Затворите три екипе које тренутно заузимају позиције које би, ако би се првенство сада завршило, значило директно испадање, наиме Тернана са 16 поена, Цесена са 15 и задњи део Цоса Асцоли која се затвара са 14 поена.