Серија Б, "Бомбер Цхампионсхип"

Каква емисија ова серија Б. Тек смо трећи дан, али велика очекивања милиона навијача који прате наше кадетско првенство, како навијача клубова који у њему учествују, тако и љубитеља фудбала, а затим и општег спорта који све чешће приступите овом фудбалу, можда више на људској скали него још увек лепа и такмичарска на међународном нивоу Серие А. Биће као што смо већ рекли оригиналност шампионата и његова континуирана непредвидивост, биће да брига за резултат није тако јака као у првом лету, али играју скоро све екипе Серије Б, да побеђују, али и да се забаве и покушају да лансирају неке младе људе са великим надама који омогућавају да им се каса попуни и да могу да практично остану у „животу“ на врло добрим нивоима.
Трећи меч Серије Б, који је још увек у току до две одлагања предвиђене између данас (Парма-Бресциа у 3) и сутра увече (Циттаделла-Перугиа у 17.30), пружио нам је лепоту од 20.30 гола до сада. Резултат 33-0 изгледа да се не очекује, а заправо се не појављује међу коначним резултатима од јуче. Дан је свечано отворен спектакуларним ишчекивањем „петка увече“ о којем смо говорили у претходном чланку, између Песцаре и Фросинонеа који су дали живот ватромету који је завршен резултатом 0-3. Чак су и тумачи јуче одиграних мечева то морали пажљиво видети, овај напредак који сигурно није поштедео емоције гледалаца. Доказ томе је да јучерашњи мечеви излазе из голеаде као што се ретко дешава, чак и у Серији Б.
Почевши од најакредитованијих тимова у категорији скок, Палермо и Емполи чак реплицирају тачан резултат Песцара-Фросиноне и завршавају меч на исти резултат од 3-3 у мечу који је у 14. минуту првог полувремена Палермо видео у предност са охрабрујућим резултатом 2-0 кроз голове на 10 'Ционека и тачно на 14' Цоронадо. Чини се да је сведок једносмерне утакмице јер Палермо задржава лопту у игри половину првог полувремена када Емполи захваљујући ударцу Симића главом проналази циљ који скраћује дистанцу и са њом храбрости да може повратити резултат који је изгледао угрожен. Прво полувреме завршава се нападачем Тоскана који покушавају да доврше посао повратка, али не успевају захваљујући голману росанера. Питање је само минута, јер је после девет окретаја сата, током другог полувремена, нападач Капуто, закључком да истини за вољу није деловао неодољиво, изједначио резултат. Било је 2-2 и две екипе до нове предности Палерма, које је Гнахоре потписао у 77. минуту, практично се међусобно искључују. Емполи се, међутим, показао као сјајан тим, не предаје се, а када време практично истекне, проналазе реми на казнени ударац који је арбитар доделио због фаула играча који је до тог тренутка одлучивао о великом мечу. Гнахоре слеће Цапуто у подручје росанеро, судија показује на место, а бомбаш из Барија постиже коначних 3-3 добивши златни поен за свој тим, доводећи свој делимични плен голова на 2 и заправо удвостручујући његов стријелац, који га за сада види заједно са сјевернокорејским Перугиа Ханом са 4 гола након тренутног краља бомбардера, рођеног у Песцари Петтинарија, који је постигао 6 голова.
Број 6 се понавља овог трећег дана, јер након помена личног плена тренутног најбољег стрелца шампионата и након прве две представљене утакмице, у свакој од којих је постигнуто 6 голова, прелазимо на разговор о ' још једна игра која бележи исти укупан број постигнутих голова, чак и ако је подељена на другачији начин. И већ зато што Авеллино господина Новеллина игра улогу похлепних против новопромовисане Фоггиа ди Строппа и обара га са веома тешких 5-1, други је претрпео у два гостујућа меча Россонера након оног забележеног на дебију против Песцаре Земан. Играјте добро и учините овај Авеллино бољим, мајсторски га је избацила лисица из категорије која је господин Новеллино. Премало Авеллина због тога што Фоггиа никада није играо и чини се да у поређењу са оним што је урадио у Песцари, где је играо добрих 40 минута на високим нивоима, чини ружан и опасан корак уназад са становишта игре у Ирпинији, откривајући мека одбрана попут путера, али и недоследан напад, способан да постигне једини гол само захваљујући казненом ударцу, међутим непостојећем, постигнутом од Маззеа у 29. минуту првог полувремена када је резултат заустављен на 2 -0 због голова Ардемагнија у 9 'из казненог ударца и Моросинија у 21'. Два бомбаша Авеллино, у сјајном дану милости попут читавог тима, такође су потписали свој лични дубл током меча. У ствари, обрнутим редоследом у поређењу са прва два гола, Моросини на 36 'и Ардемагни на 59' доводе резултат до 4-1, затим други зелено-бели бомбардер Цасталдо, ушао са клупе, да би комплетирао "маниту" на 70 ' .
За ново промовисаног играча који се копрца у доњим деловима табеле, постоје још двојица који чекају одлагање Парме, што је доказ да се већ упознало са том категоријом. Кремонесе и Венеција у ствари освајају Пиола ди Верцелли, односно Сан Ницола ди Бари, са два теста која не остављају многе реплике противницима. Тессерови григиоросси, након дебитантског пораза од Парме, победили су Авеллино са 3: 1 у претходној рунди са мало среће и наставили, овог пута са више личности, у прикупљању 3 бода, одлазећи 4 гола код куће Про Верцеллија који се заправо појавио као један од најмање опремљених тимова у категорији. Редослед мрежа је следећи: предност гостију у 8. минуту захваљујући мрежи Песце. Одговор на 38 'Бригхенти увек за григиоросси. Морате сачекати последњих 19 минута да бисте видели остала три гола постигнута током меча. У 81. минуту, захваљујући сјајном ударцу главом, коме је аплаудирала и врло спортска домаћа публика, Цавион постиже свој први гол у Серији Б. У 88. минути из казненог ударца скраћује Про Верцелли са једним од својих људи који су се појавили у бољем стању , то јест Фиренца, али бивши Фросиноне Мокулу размишља око 90-те да стави печат на једносмерну трку. За Кремонесе се завршава 1-4. Можда је мање предвидљив први успех сезоне за Венецију који тренира светски шампион Пиппо Инзагхи, добијен у кући другог тима светског првака, онај Фабио Гроссо коме је поверен тежак задатак да врати трг Бари тамо где заслужује. Венеција побеђује са 2: 0 и, захваљујући прве две лигашке утакмице које су се завршиле у белим мрежама, одржава свој циљ чистим и у Барију. Међутим, Барију није помогла срећа, с обзиром на две шуме које су црвено-бели погодили током меча који су, међутим, показали велике лимите које су домаћини открили посебно на боковима и потврдили одбрамбену чврстоћу гостију договорених уз тешко разбијање 5-3-2. На головима меча, првог у овој Серији Б за Венецију, стоји потпис бившег Барија, Бентивоглиоа који на 30 'постиже казнени ударац који је за фаул Д'Елиа донео и Зигони који је можда у овом тренутку бољи од Барија у потрази за нерешеним резултатом, затвара утакмице у 13. минуту другог полувремена.
Од мечева које карактерише голеада, пролазећи кроз гранитну одбрану Венеције, долазимо до друге гранитне одбране улепшане нападом који означава право да се пуни бодови затворе у водству 3. дана кадетског шампионата. Јасно говоримо о Царпију који од јуче, и бар тренутно у самоћи, гледа на све противнике са врха његових 9 бодова добијених захваљујући три врло конкретна 1: 0 против Новаре, Спезије и јучерашње последње жртве, Салернитане. Још увек представља изненађење овог почетка шампионата у Царпију. Онај Малцоре који је до прошле године играо са Манфредонијом међу аматерима и који је такође био пресудан у дебију, увек код куће против Новаре. Циљ га је постигао у 35. минуту првог полувремена и било је довољно да победи Салернитану која је изгледала здраво и врло борбено, међутим, иако је Карпи била исцрпљена, није успела да неозлеђена изађе из Кабасија.
До сада је првенство Тернане било веома лепо, многи инсајдери су га дали као жртву жртве због радикалне револуције спроведене у лето током које је променио практично цео тим, укључујући и господина Ливеранија који је на челу Фере постао главни јунак правог спортског чуда, које је кулминирало у спас у који више нико није веровао. У Либерати си Терни, пред публиком која као да се враћа слави и ентузијазму из прошлости, Тернана је победила Цесена из бивше Перугиа Цамплоне резултатом 1-0 захваљујући голу Ангиуллија на 7 'првог време. Цесена покушава да извуче реми и успева да игра дуге партије, али Тернана се добро садржи и постаје опасна када је то могуће. На крају трке, приближно 5.000 Терни који се натрпају на трибинама, воде тријумфа тренера Поцхесција до његовог првог
Победа у серији Б.
Први бодови за Новару господина Цоринија. То након два прилично несрећна пораза од Царпија и Парме, ставља прва 3 драгоцена бода у сезони на сигурно за освајање Дел Дуца из Асцолија. Ипак, утакмица је одмах прошла добро за домаћине који су повели захваљујући голу који је постигао Лорис Варела у 6 'минуту игре. Тада рођени Новара Да Цруз размишља о томе да у десет минута између паузе, залеђа потписује прве голове сезоне за Новару и престизање од три поена на штету Асцолија, заправо несрећно што се нашао пред Монтипо у дану милости, који блокира пијемонтска врата и последично драгоцени добијени резултат.
Дан серије Б серије завршен је са првим поенима које је Спезиа остварила у томе
Шампионат, захваљујући успеху постигнутом у лигурском дербију против Виртуса Ентелле. Отвара гол у 14. минуту Терзи за домаћина. Гости успевају да ухвате изједначење у 62. минуту са Де Луцом, али када се чинило да је меч почео у последњем звиждуку резултатом изједначења, бомбаш из Спезије Марилунго размишља о 90 'да поправи коначан резултат на резултату 2-1.