Серија Б. Кремонесе и Бари лете до тачке са врха

Цремонесе и Бари побјеђују у напретку 10. утакмице Серие Б и остављају осјећај такозваног "даха у врату" челницима Емполију, ангажованом данас на тешком путу у Венецију.

Цремонесе-Бресциа 2-0
Цремонесе се толико потврђује као страшни бруцош па постоји много поређења са Спалом, способним у последње две сезоне да двоструко скочи из професионалне лиге у Серију А. У Зинију се овај ломбардски дерби игра пред великим прилике публика. након неколико година да запале два квадрата. Након капиталног теста Циттаделле, где су црвено-сиви у двоструко бројчаној инфериорности успели са поносом, љутњом и атрибутима да однесу три бода кући, чак су и јуче Тессерови момци победили, наневши огромна 2 на перачима. -0 због голова малих на 37. у првом полувремену и Цлаитона на 24. у другом полувремену. Бреша, упркос томе што је већ позвала бившег Фросинонеа Марина на клупу из претходног кола, није у стању да прекине серију узастопних пораза који су јучерашњим стигли до три. Ипак, прва шанса на утакмици била је само за Бресциа која је била врло близу поготка, а Мицхеле Сомма је погодио стативу у 15. минути. Прође 12 минута и дрво погоди другог играча из Бреше, али то је тако
Оно његових врата. Меццариелло у покушају да помери лопту која је завршила у простору ризикује свој гол, али срећа је у овом случају на његовој страни. Кремонци гурају и након два минута Мокулу испред голмана невероватно избацује угушујући већ исцртани врисак Кремонаца. Неколико минута касније Цремонесе и даље погађа дрво, овог пута са Бригхентијем, акција која је увод у гол 2-0 стигла је захваљујући веома лепој личној акцији Пиццола, који је почео са три четвртине убија три противника и вреће са левом дијагоналом. У другом полувремену Цремонесе се показао јачим од противника, одмах показује велику агресивност и на 24. игра дубл. Уобичајени Пиццоло иде до заставе, лопта у средини на којој Цлаитон пуца главом и убацује лопту у мрежу. Бресциа се не успијева вратити у игру и завршава резултатом 2-0 што омогућава Цремонесеу да дође само до једног бода с врха, док Бресциа остаје 10 бодова у врло опасној позицији и излази међу звиждуке бројних навијача који слиједе.

Бари-ЦИттаделла 4-2
У другом одлагању у петак, Бари наставља пуном паром и остварује пету победу код Сан Николе тако што је на другом месту на табели освојио Цремонесе. И у овом случају гости су кренули снажно, чак су и повели када сат још није завршио други круг. Цхиаретти из корнера, Салви предвиђа са Импротом главом на најближој стативи и набрекне мрежу Бари. Бари осећа ударац и на неколико минута улази у забуну, али Албанац Баша мисли да реши ситуацију на 20 ° ударцем главом који исправља прецизан угао који је Галано тукао на мрежи. Нерешено поцинкује или галетти који на 25. месту са Цапрадоссијем додирују мрежу предности. Минуту касније Баша покушава да врати асистенцију примљену поводом гола сервирајући Галану добру лопту, али овај лоше троши. У другом полувремену Бари иде право у 3. минут са уобичајеним Импротом који реализује размену на ивици простора између Буселлата и Циссе -а и савлада Алфонса. У 9. минуту поновног старта Циттаделла има одличну прилику да изједначи резултат, али Мицаи се супротставља сјајном интервенцијом Цхиареттију и Сеттембринију лоше троши. На 22. Циссе пакује још једну асистенцију за Галана који овај пут са дашком класе не опрашта. Циттаделла је запањена и Бари је то искористио у 32. са Башом, кога Циссе одлично служи као помоћник,
потписује своју личну протезу и ефикасно затвара игру. Пасина мрежа за Цитаделу на 38. месту не мења ствари. На Сан Ницоли пред преко 15.000 гледалаца, Бари је победио Цитаделу за 4-2 и кандидат је, овог пута изгледа озбиљно, да игра улогу апсолутног протагониста шампионата и
играти Серију А која је Бари предуго недостајала. Серија А коју трг заслужује у изобиљу.