Серија Б. Иза пар главе вага у толико много. Одлични резултати Цитадел, Авеллино, Парма, Бари Салернитана и Фоггиа

Иза водећих Перугиа и Фросиноне који воде са 13 бодова на табели не искориштавају предности непосредних прогонитеља. Емполи, који би у случају победе одлетео сам у вођству, чак губи од Цастелланија од Цитаделе која такође ове сезоне изгледа да игра улогу "споилспорта". Гости пролазе у осмо полувреме захваљујући голу Литтерија, довољном да нанесе први пораз у сезони Тосканцима. Покушај Коуамеа са задављеном лоптом која завршава на крајњој стативи на ногама Литтерија у сумњивој офсајд позицији, бомбардер не греши и оставља је на мрежи. Емполи покушава све како би повратио недостатак, али чиста плава надмоћ и различити покушаји нападачког пара Цапуто-Доннарумма, поред два закључка босанског Крунића, увијек нађу гостујућег голмана Палеарија који му запечаћује врата и допушта његова Цитадела да се појави у вишим областима рангирања.
Уместо тога, Царпи, тек освежени од домаћег пораза против Фоггиа -е, прави мали корак напред, захваљујући освојеном боду на терену Виртус Ентелла на крају меча који је завршен без голова. Гости меч почињу ваздухом сјајног тима, и првих петнаест минута играју много боље од противника захваљујући добром маневру који успоставља одлучујућу надмоћ људи из Калабра. Игра се, међутим, одвија без великих трзаја и такође чини низ грешака у пасажима, голмани гледају утакмицу практично као гледаоци који не плаћају током целог првог дела утакмице и попут јавности присутне на трибинама, која је ипак имала платили карту, надају се касније узбудљивијим. Опоравак почиње са проактивнијом Виртус Ентеллом, толико да у почетним фазама Ди Паола и Пеллиззер покушавају да забрину Емилијанског задњег чувара. Цасторина поставља Диав на терен уместо Де Луце који се појавио уморан, али Царпи постаје опасан у 21. минуту са дефанзивцем Цеполом који, при развоју корнера, ставља мало са стране привилеговани положај. Ентелла такође покушава на основу промена које је направио њихов тренер да га освоји, али још увек је Царпи близу да постигне гол у 37. прво са Верном којој се противи сигуран Иацобуцци, а одмах затим са Јеленићем који шаље добар закључак страна изван подручја. Последњи покушаји да се изађе из ћорсокака су домаћини и оба носе потпис новопридошле Ла Мантије која је прво у 40., а затим на 42. додирнула циљ, пронашавши у првом случају одличан одговор Колумбија и додирнувши пост у другој похлепној прилици.
Авеллино по први пут у својој историји осваја поље Новаре искоришћавајући горући старт који захваљујући прва два покушаја, оба Ардемагнија, постиже два циља која прате екипе у свлачионици резултатом 0-2. У другом полувремену, Новара покушава без одличних резултата да поново отвори меч, али је и даље Л'Авеллино, увек са Ардемагнијем, који додирује трио. Лопта "нокира", међутим, на раскрсници статива са голом нечуваним. У финалу, у 89. минуту, први Новарин гол Маниера који је забележен, појавио се најрадоснији, али коначни резултат награђује госте који затварају резултатом 1-2 и прелазе на занимљиву позицију у поредак са 10 бодова, три мање од првог.
Бари максимално користи двоструко домаће коло, такође побеђује против Тернане са 3: 0 и прелази на позицију на ранг листи која свакако боље одражава вредност тима.
Тернана се мора жалити због велике наивности у одбрани, али пре свега због пенала који је пропустио Албадоро при резултату 2-0 за Апулије, који су могли да понове меч. Десети минут првог полувремена почиње када Циссе води домаћу предност. Тернана одмах покушава да реагује и на 10. се приближава ремију, али Дефендијев ударац погађа пречку у потпуности. У одбрани, међутим, није дан за зелено-црвене који су заправо 16. претрпели дуплирање захваљујући петом сезонском центру Импрота који краде лопту Ваљенту и десном десницом гура Плиззарије. 20 минута пролази и Бари додирује 5-5 али Иоцоланов ударац погађа спољну стативу. Бари је и даље на крају првог полувремена, али Плиззари спашава прво на Буселлату, а затим и на Цапрадоссију. На почетку другог полувремена, као што је поменуто, Тернана је лоше изгубио прилику да поново отвори игру захваљујући добијеном пеналу који је потом пропустио Албадоро. У пракси, меч за прву позицију завршава се овде јер Бари поново погађа са Циссеом на 3. месту, који својим бодом поправља резултат на коначних 0-56. Бари би барем имао друге јасне прилике за ширење, али прво Циссе, а затим и Флоро Флорес изгубили су две одличне прилике.
Током овог седмог дана, заједно са Фросинонеом и Емполијем, и Венезиа губи сезону без пораза. Управо је Парма захваљујући голу Ди Цесареа, који Д'Аверса клупу спашава на равнотежи након посљедњих разочаравајућих резултата дукала, сломио Венецију и престигао га на табели. Инзагхи горко жваче због пораза који је дошао на крају меча који је добро одиграо његов тим који трпи само један ударац према голу, а као у Авеллину долази до гола у развоју корнера.
Пескара је поново изједначила, четврти пут заредом, али овај пут са невиђеним резултатом 0: 0 против Кремонесеа. Земан, дакле, након 3 године затвара меч свог тима белим мрежама. Последњи пут то се догодило 2014. године, када је тренирао Каљари и ремизирао са истим резултатом у Парми. Добри Кремонесе који сат времена отворено нападају све делове терена. У 5. минуту укршта се риба. На 27. гол отказан Паулинху. Последњих пола сата, захваљујући евидентном умору који су оптужили григиоросси, Песцара заузима столицу и показује сјајну и организовану игру типичну за Земана. Најбољи стрелац шампионата Петтинари у 8. минуту се приближава свом осмом центру ове сезоне, а на скоку Баетз постиже погодак и поништава га. Завршава изванредном интервенцијом Ујканија из слободног ударца Коулибалија.
За три екипе које изгубе низ без пораза, једна добија своју прволигашку победу. Управо Салернитана осваја први успех у сезони и зауставља Ла Специју, у позитивном низу од три дана. Извођач дана, Шпанац Родригуез који је постигао веома важан дубл и одбранио авет изузећа за свог тренера Боллинија.
Ла Салернитана откључава резултат са Шпанцем Родригезом који захваљујући асистенцији Бокалона остварује предност. Граната се скоро удвостручила у 29. са Спроцатијем, али је противнички голман одбио у корнер. Ла Спезиа се први пут види у оквир гола на 42. месту са А, а затим из даљине погађа стативу. У другом полувремену, техничар из Ла Спезиа Галло је избацио Граноцхеа, али Спезиа га није подржао адекватно, а Салернитана је поново дуплирао за 22º са Родригуезом који се у осумњиченој офсајд позицији опружио. Спезиа покушава да реагује, али изгледа да није дан јер погађа још једно дрво са Марилунгом на 27. месту. Завршава се резултатом 2-0 и Салернитана хвата Специју на 7 бодова у табели.
Утакмица између Бреше и Фође је била сјајна и завршена је са спектакуларних 2-2. Техничар ластавица Босцаглиа потврђује да је једанаесторица који су започели меч прекинута због кише у Тернију, док је Строппа избацио трозубац Никастро-Маззео-Флориано.
Бресциа је повела на 39. месту са чапљом Царацциоло која је на отварању, у 7. минуту, изгубила чисту гол лопту. Током другог полувремена Строппа је послао Цхирицо -а уместо Никастра, а Фоггиа је променила брзину. У 2. минути Флориано је ремизирао, а у 19. је то тек ушао Цхирицо, својим другим узастопним голом да преокрене резултат. Фоггиа вјерује у то и ужива у другом узастопном успјеху у гостима након оног постигнутог неколико дана раније на тешком терену Царпи, али чини се да Бресциа не жели одустати и баца се напријед у потрази за ремијем. На 72º увек чапља Царацциоло додирује гол, али лопта погађа стативу, провидносна интервенција Бисолија који је бржи од свих осталих и оставља депозит на мрежи. Постигавши неријешено, Бресциа покушава побиједити и врло се приближава новом уласку Феррантеу који на 77. краде лопту у контри, али једе већ постигнути гол. Последња прилика на време за уобичајени Царацциоло, али утакмица завршава 2-2 и показује два тима дефинитивно доброг здравља. Одличан утисак буди Фоггиа који је изгледа предузео мере у тешкој категорији попут Серије Б.