Серија Б. Емполи лети на самиту, невероватном дербију у Салернитани

Емполи побјеђује у Цхиаварију против Виртус Ентелле и прави велики скок напријед у поретку који преузима водство након што је у једном рјешењу претекао претходне лидере Палермо и Фросиноне. Тосканци одлазе веома јаки и након 9. минута већ су у предности од 0-2 због голова Симића у 2. минуту игре и Доннарумме у 9. минуту. Затим Емполи "заспи" Све до повратка Виртуса Ентелле који успева да поврати двоструки недостатак захваљујући головима на 58. и 62. месту Ла Мантиа и Де Луца. Пет минута од последњег звиждука, плави дефанзивац Паскуал размишља о томе да постави победничку шапу и свом тиму да три бода и врх табеле са два бода испред пара Палермо-Фросиноне који је отказао једни друге у директном мечу Суботом у Бенито Стирпеу у престоници Циоциариа.

У недељу у дербију Кампаније између Авеллина и Салернитане управо је Ирпини миловао врх табеле,
Одржани до 25 минута од краја меча, водили су са охрабрујућим резултатом 2-0 захваљујући головима Крешића у 48. и Лаверонеа у 59.. Тада се дешава невероватно, Л'Авеллино тера харакирија да заузме огорчен одбрамбени став и изложи страну Салернитани која не може да верује својим очима и прво скраћује удаљеност на 72. са Родригуезом, затим ремизира на 85. месту са Спроцатијем и чак иде да победи у мечу на 96. захваљујући одважном голу Минале који доноси три бода његовој Салернитани и изазива пакао на игралишту у којем се отвара нека врста хајке на аутора гола ручне гранате за који се сматра да је ругао кући гомила.