Серија Б. Емполи лети у самици, Фросиноне и Палермо. Иза грме се наставља

Након победе Бреше у надирању против Барија, 11. дан шампионата Серије Б је завршен и по обичају нам даје лавину емоција и голова, 38. Емполи користи пораз Венеције са којим је поделио рекорд и победивши Земанову Пескару са 3-1 лети сам у предности захваљујући својих 20 поена. Голови на утакмици донијели су потпис Нинковића у 14., Цицциа Цапута који је у 36. постигао погодак на једанаестерац, а 86. потврдио да је све више краљ бомбардера кадетерије са 10 голова (укупно 100 у Серији Б). Погодак заставе Песцаре стигао је при резултату 2-0 од стране Цоулибалија у 82. години. Један бод иза Тосканаца на надморској висини од 19, налазимо Фросинонеа који се након периода замагљивања који је донио биједу од 3 бода у 5 утакмица, враћа "трчати" и побјеђује у првој утакмици на свом новом стадиону. Први гол против Бенита Стирпеа, међутим, постигао је Тернана у 10. минуту првог полувремена са Гаспареттом који је обрадовао приближно 900 навијача Тернија који се окупљају у сектору гостију. То заиста изгледа као проклетство за Фросиноне, али онда се Соддимо, аутор првог поготка у Серији А за Фросиноне који је постигао још један историјски гол за свој клуб, брине о томе. Број 10 Циоциаро на 18. месту прикупља криж од Циано-а и води 1-1 који мирише на ослобођење. Почетком другог полувремена, тачније на 47. месту, Маттео Циофани је примио уобичајени Циано да стави голмана црвено-зелених на најближу стативу. Ла Тернана је тежак тим за свакога и на 74. ремију са Ангиуллијем. Неколико минута након сајма чак би имали прилику да преузму вођство, али застава Фросинонеа Заппино, који је том приликом заменио власника Бардија, учинио је право чудо негирајући гол црвено-зелених од 2-3. У овом тренутку, као што је то учинио у Салерну, Лонго убацује Матаресеа и Цитроа у окршај и потез се показао као победник. У ствари, Цитро је на асистенцију Матаресеа потписао гол од 82-3 у 2. минути, што разноси више од 10.000 присутних гледалаца. Тернана се баца напред у очајничкој потрази за нерешеним резултатом, али се на 90. Цитро претвара у помоћног човека, који одлично служи Циано у околини. Циано не греши и затвара савршену утакмицу која се састоји од 2 асистенције и гола, стављајући печат на велику утакмицу, личну и колективну. Завршава 4-2 и Бенито Стирпе се може сматрати "крштеним". Трећи на табели са 18 бодова је Палермо из Тедина који савладава Царпија резултатом 3-1 захваљујући скоку Несторовског у 10. и 34. првом полувремену. Саббионе скраћује Царпи на 82. место, али минут касније Ембало затвара резултат и потписује коначних 3-1 што представља прву победу у гостима за росанеро.
На 17 поена заједно са Венезијом савладао је 2-1 у дербију Циттаделле (Стриззоло за Циттаделлу на 35., Штулацово изједначење на 42. и побједа Литеријеве гранате на 65.), те Цремонесе који је у Цхиаварију одиграо нерешено 1-1 против Виртус Ентелле као резултат Паулинхови голови на 35. месту за григиоросси у Ераму на 57. месту за Лигуријце, Парма пршти од силе и ароганције која се сећа да је великан италијанског фудбала и одлази да освоји три бода на тешком терену Фоггиа, између осталог и Апулијанима 3-0 који не дозвољава реплике. За дукале дају гол на 12. Гаглиолу на 74. Инсигнеу и на 85. са пеналом Цалаио.
Даље, за последња два поља која би омогућила приступ плеј -офу, била би погодба за шест тимова који су груписани на 16 бодова, наиме Бари је поражен у надирању Бреше, Пескаре такође поражене код Емполија, Циттаделла је победила у дербију Венета против бивших челника Венеције, Авеллина који је преокренуо резултатом 1-0 (69. Ассенцио) снажан отпор Про Верцеллија, новог дна Б серије и двојице протагониста Утакмица Новара -Салернитана завршена је победом од 3: 1 за регион Кампаније захваљујући головима Гаттоа у 17. за гранате, ремијем који је потписао Цруз у 37., након чега је уследио подухват Спроцатија у 57. и 64. минуту. 90º. Један бод заостатка, са 15 година, Царпи ди Цалабро је на свом терену поражен од Палерма. На 13 бодова у близини плаи-оут простора налазимо 5 тимова. Асцоли је победио у мечу против Спезије која се између осталог хвата на ранг листи захваљујући головима Д'Урса у 53., Цапранија у 85., Терзија за госте у 93. и Фавиллија у 95., Бреше Паскуале Марино победио у напредовању Ригамонтија против Барија, Виртус Ентелла свеж из унутрашњег жреба против Цремонесеа поред највећег разочарења ове ране сезоне, Гиунтијева Перугиа, оправдана на крају меча изгубљена на свом терену за 0-3 против бившег последњи у класи Цесене захваљујући Јаллововим головима на 32. и Ларибијевом ослонцу на 48. и 56. месту. У црвеној зони су стационирани на 11 бодова, поред Тернане поражене у Фросинонеу, победе Цесене у Перуђи и Фоггие код куће од Парме. Про Верцелли из Грассадоније затвара се на 10 бодова.