Серија Б. Фогија је победила Перугију и добила прву победу у сезони

Фоггиа успева да победи у првој утакмици на свом терену и у исто време приморава Перугиа да прикупи свој трећи узастопни пораз. Россонери су кренули снажно и повели у 13. са Гербом који је на крају снажног спуштања пустио неосвојиву дијагоналу гостујућем голману Росатију.
Перугиа, са изузетком два не превише претенциозна покушаја Фалцо -а и Ди Цармине -а, не успева да се супротстави вредном отпору и Фоггиа је постигла други циљ на мечу захваљујући бившем дежурном Маззеу који савладава Росатија сјајним лобом. Фоггиа треба још више храбрости и прошао би само минут од гола Беретте од 3: 0, али судија поништава игру ван терена. Россонери су и даље веома блиски тројици, али Росати и даље спречава Беретту да постигне гол. Игра постаје нервозна, Вацца исправља жути картон због прекршаја над Цоломбаттоом, а тренер гостију Гиунти шаље се у свлачионицу на жестоке протесте. Непосредно пре двоструког звиждука, Севернокорејски Хан добија пенал који Ди Цармине не греши тако што је поравнао резултат на 2-1. У другом полувремену, Перугиа, уверена голом постигнутим у финалу прве фракције игре, игра великом брзином, али има најбоље прилике да поново прође капитен у Фоггиа прво са Делијем, а у последњим тренуцима утакмице до Цалдеринија који не успева да закључи на боље смртоносно поновно покретање одмах након што се Перугиа приближио изједначењу које је одбила само пречка на којој се прекида леп ударац Бандинеллија. Завршава 2-1. Три веома драгоцена бода за Фоггиа која достиже 10 и излази бар на тренутак из црвене зоне табеле, док Перугиа губи још једну прилику да оде на врх табеле.