Серија Б почиње! Велики не разочаравају

Чекајући сутрашње одлагање на Сан Ницоли између Барија и Цесене, хајде да снимимо први узбудљиви дан шампионата Серије Б који нам је у овом тренутку дао 28 голова и начелно поштовао предвиђања уочи. Практично сва велика имена побеђују. Парма је у петак увече унапред унапред победила Цремонесе са 1-0 (пенал Цалаио), Палермо и Фросиноне победили су Спезиа алла Фаворита са истим резултатом 2-0 респективно головима Ттрајковског и Несторовског и Про Верцеллија на свом терену захваљујући головима Дионисија, затим испратио и Паганинија. Росанеро је позван на победу и да подигне морал трга разочаран недавним испадањем и у отвореном контрасту са заштитником Зампаринијем. Лако успева не излажући се посебном ризику против Лигуријаца. Циоциари, који су се такође вратили из горког разочарења због недостатка промоције прошле године, нестали једним голом у гол -разлици са Хеллас Вероном, показују да су већ доброг здравља дајући јасан сигнал снаге чак и када остаје инфериоран. нумерички. Перугиа, након што је постигао 4 гола у Беневенту у Купу Италије, постиже још 5 у Цхиаварију и побјеђује Виртус Ентелла резултатом 1-5. Апсолутни протагониста вечери, Севернокорејац Хан Кванг-Сонг који три пута гура лопту у мрежу и одузима је кући (други голови Церрија на пенал и Цоломбатто за Перуђу док гол заставе Бианцоцелесте доноси Троианов потпис, такође о казненом ударцу).  Подијелили су улоге, завршивши меч резултатом 0-0, Венезијом Пипа Инзагхија који се након 12 година враћа у Серију Б и солидном Болеринијевом Салернитаном. Емполи је такође одиграо нерешено 1-1 након што је прошао под Либерати ди Терни. Мреже носе потпис Финотта за Фере и Крунић за Тоскане. Царпи су, уз мало среће, победили Малцоре са 1-0, захваљујући голу новог потписа (бивша Серие Д у Манфредонији), Новару која је заслужила нешто више. Авеллино показује карактер и "хвата" игру која је лоше прошла за почетну предност Бреше са уобичајеним Царацциолом на пенал. Нерешени резултати за Ирпиниа Ардемагни и неколико минута од краја вечити Цасталдо употпуњује повратак. Такмичење у ватромету у Циттаделли између мештана и Асцолија. Домаћини који су били у неповољном положају због Сантинијевог гола из Асцолија, који Сцхенетти, Коуаме и Сиега понављају у првом полувремену за Циттаделлу, добијају повратак. У другом полувремену Асцоли скраћује дистанцу са Россеттијем и бианцонерима чак близу ремија у последњим минутима са Де Сантисом. У првом од два, управо завршена одлагања, између Песцаре и Фоггиа, пред око 15.000 гледалаца од којих скоро 2.000 гостију, у фази Серије А, упркос 34 степена и високој влажности, прелепи фудбал свакако побеђује. Пескара је одмах повела, Фођа се није предавао и понудио је четрдесет минута сјајног фудбала, а да није успео да пронађе пут до гола. Пескара маестра Земана преовладава и на свој начин покрива ученика Стропу и његову Фођу лавином голова.