Серија Б. Авеллино успева да екстремно прекрши циљ Венеције, али два тима деле улог

У ишчекивању 5. дана шампионата Серије Б, који је пре неколико минута завршен на стадиону Партенио у Авеллину, домаћини су утицали на мрзовољну Венезију, која је у пет утакмица одиграла четврти реми. Све се дешава у последњих 10 минута игре. Венезиа предност проналази на 80. захваљујући Мореовом ударцу главом. Чини се да је направљен за тим Пиппа Инзагхија, али на 88. капитен Ирпина Д'Ангело, који такође води ка коначном резултату 1-1, и чини себи леп поклон поводом свог 32. рођендана, прекршивши прво након скоро 5 комплетних утакмице, врата Венеције која су била једина непоражена у категорији. Међутим, Венеција остаје без пораза, који се чак и у Авеллину брани без посебних брига, упркос разним приликама које је изградио Авеллино који је хтио да се врати побједи након грешке од прије неколико дана у Цесени, гдје је, иако није заслужио пораз, морао да се преда Ромањи. Венеција, која, као што је већ поменуто, још не зна за пораз на овом првенству, али готово искључиво прикупља ремије. С данашњом 4 која је додала 3 бода освојена у Барију, чини 7 бодова, исто толико је сакупио Авеллино који је, међутим, данас први пут изједначио и додао бод освојених 6 захваљујући двије домаће побједе остварене против Бресцие и Фоггие . У последњим минутима нервоза на клупи за Новеллина који, на голу Авеллина, избацује помоћног тренера Венезие који изгледа да се свађа око континуираних падова у венецијанском подручју играча зелено-белих. На крају меча, жаљење за Пиппом Инзагхијем који је у интервјуу рекао три тачке које је сам узео у обзир, а заслужили су га његови људи. "Наша улога на овом шампионату ће бити бол у задњици за све тимове које сретнемо", ово су речи Инзагхија на маргини интервјуа са новинарима на крају меча и барем колико имамо до сада виђени можемо само веровати.