Серија Б. У прва два напредује добра тачка Сцолија у Салерно и одлична победа Цесене из Цастори

Осми дан кадетског првенства отвара се на нетипичан начин за ову Серију Б која нас је сада навикла на утакмице пуне голова. Упркос бројним приликама на обе стране, Салернитана-Асцоли завршава резултатом 8-0, а гости не успевају да изведу пенал, док се гранате постижу 0. нерешено од 6 утакмица, потврђују као "Мисс Кс" турнира. У Цесени, пак, чини се да се музика мења и поновни деби на клупи Ромагне стручњака Цасторија одмах доноси три бода која омогућавају Цесени да ради боље за наставак шампионата који је био заиста лош, чак и од психолошко гледиште ...
Али идемо на детаље о две утакмице:

Салернитана-Асцоли 0-0. У Салерну пред 8.360 гледалаца, од којих се стотињак присталица из Асцолија нагурало у Северну кривину, као што је поменуто, прво напредовање осмог дана Б завршава се ремијем без голова. Бод који би на почетку меча могао представљати добар погодак за Асцолија, који је, међутим, на крају меча вероватно тим који се од њих двојице мора више жалити, посебно због пенала који је Россетти промашио у 25. полувремену када је судија казнио прекршај Зито -а руке показују на место строгости. Ипак, оставио је утисак да је боље започео Салернитану, која упркос узимању лопте у игри није успела да савлада веома организован реми попут оног који је извео Фиорин. Салернитана не успева да продре у Јувентусову одбрамбену линију и то чини искључиво у офсајду. У 5. минуту Родригуез вара Арецхија за јасан недозвољени гол, а неколико минута касније и Боцалон је заустављен од стране судије из истог разлога. У међувремену је био ударац Спроцатија, али је завршио високо изнад пречке. Асцоли гледа из делова Адамониса тек под углом од 18º уз напад Аддаеа, али Россетија очекује Мантовани неколико метара од врата. 25. епизода је већ обилно илустрована. Варела је изблиза погодио, ударио је Зито руком и судија је досудио пенал. Россетти узима лопту и док је поставља на место, бранилац граната Сцхиави изгледа да саветује Адамониса у углу да изабере да неутралише ударац. Толико да је Россеттијев закључак, свакако не неодољив, спасио голман граната.
Салернитана уместо да добије снагу из ове свакако повољне епизоде, уместо тога изгледа да заспи и још увек је Асцоли, пре интервала, да са неколико метара додирне гол предности са Аддаеом, избацује невероватно похлепну лопту. У другом полувремену Салернитана покушава да врати лопту у игри повећавајући темпо, али проблем који се појавио у првом полувремену се не побољшава и Боллинијеви људи не могу да нађу излаз напред захваљујући одличној одбрани Асцолија, данас на дан дефинитивно да.
На 51. Родригуез из врло занимљиве позиције шутира у страну. Десет минута касније Боцалон је прво пуцао на гостујућег голмана и неколико минута касније постигао погодак, али је одбрана Асцолија још једном била беспрекорна и у офсајду је. У 68. Буззеголи из слободног ударца, али голман Адамонис поново успева да одбрани. Пре краја, Асцоли има још неколико прилика да победи, али прво Балдини, а затим и Цинаглиа нису успели да донесу Бианцонерима три бода. Завршава тако што два тима деле улоге и оба чине мали корак у рангирању који их тренутно види непосредно изнад црвене зоне.

Цесена-Спезиа 1-0-Стрелац: Сцхиавоне на 32. тачки
Повратак Фабризиа Цасторија на клупу Цесене одмах доноси оно што је било потребно играчима Ромагне: три бода. У ствари, након три узастопна пораза, Бианцонери су се вратили успеху победивши Спезију која се показала стерилном у гостима. Чак ни Гилардино, на свом дебију са Лигурцима, не успева да промени регистар. Ла Спезиа у гостима не може ни постићи гол. Свакако се не може рећи да не покушава. Пролази 70 секунди и Спезиа одмах додирује гол са Маггиореом, али Аглиарди, на свом сезонском дебију, одбија. Иако није много опасна, Цесена се бори и првом приликом долази у вођство.
32. је минут, контранапад који завршава десном страном Куписза враћа у корнер. Из угла туче Ларибија, Гранош избацује такође предвиђајући свог голмана, стиже Скјавоне који у лету погађа мету. У другом полувремену Спезиа мења форму и узима три у нападу, али брине само Цесену на 61º, када Цеццарони предвиђа Еспосита на најближој стативи, али проналази Аглиардијево стопало у корнеру. Гости покушавају да инсистирају, али неизбежно откривају себе и дозвољавају велике просторе које Цесена није у стању да искористи. Коне на 71. да
прождире гол 2-0 лицем у лице са Басијем и на 83 ° Јаллова након грешке Цеццаронија служи Ларибију чији ударац блокира Лопез на линији. Нема друге праве прилике за Специју, са Бианцонерима из Ромагне који се, пред 11.300 Мануззија, враћају у победу и напуштају последњу позицију на табели чекајући данашње мечеве.