Серија Б. Палермо на самиту, након чега следи бод Емполи, Фрозиноне и Парма

Штафета Серије Б се наставља и потврђује алтернацију која траје од почетка ове „луде трке“ према Серији А, у „12. кругу“ вође турнира се поново мењају. Ове недеље заповедаће Палермо који, искоришћавајући погрешан Емполијев корак, седи удобно и усамљено на трону.
Управо ове континуиране промене у командовању, међутим, показују да је кадетски турнир првенство „без господара“ које карактеришу равнотежа и надасве неизвесност, као и застрашујуће висок низ достигнућа који је 12. дана и са још једном трком забележен тхе беаути 349 тотал гоалс.
Палермо је зато захваљујући капитену Илији Несторовском, аутору заграде, треће од почетка првенства, победио Виртуса Ентеллу. Голови, половични, долазили су из развоја казненог ударца на 23. и слободног ударца са ивице на 48. месту, два гола који омогућавају македонском центарфору да свој лични резултат постигне на 8 голова, два мање од Цапута Емполи. Емполи, претходни лидер турнира, поражен је од Аречија из Салерна након вођства у 30. првом полувремену са Пасквалом. Два минута била су довољна да граната прво потпише жреб на 34., а затим чак и престигне на 36. месту. У оба случаја, Боцалон је аутор голова Салерна који блокирају Емполи тако што га је "приковао" за друго место са својих 20 бодова. Друга позиција на којој се Тосканима придружују Парма и Фросиноне. Емилијанци су победили Л'Авеллино у првом одгађању недеље са оштрих 2: 0 захваљујући головима Гаглиола у 1. минуту и ​​Инсигнеа практично у последњем, постигавши свој трећи узастопни центар који даје 3 златна поена и другу позицију жута и плава Парме. Други Гиаллоблу на турниру, наиме снажни Фросиноне ди Лонго, враћа се из Венеције са свеукупно добрим бодом добијеним у присуству конкретне Венеције Пиппо Инзагхија. Управо су лагунари повели у 19. захваљујући Модолу, али је након неколико минута и тачније у 22. Фросиноне вратио резултат због другог узастопног гола Маттеа Циофанија.
Један бод иза тројке коју чине Емполи, Парма и Фросиноне, што на 20 поена чини да лидери Палерма осећају дах на врату на висини од 21, налазимо и на 19 бодова, поред изненађења у овој првој сезони , наиме Боллинијева Салернитана, такође Бари Фабија Гросса који се у Сан Ницоли показао као аутентични парни ваљак и победио Асцоли са 3: 0 захваљујући Галановим головима у 53., Могосовом аутоголу у 59. и завршном тројку Флоро Флорес који на 73. затвара утакмицу.
Са 18 поена, последње две „фотеље“ које би данас гарантовале учешће у баражу заузима Венеција која, као што смо већ рекли, није успела да савије Фросиноне и Цремонесе из Тессера до Пенза, главног јунака луда утакмица и спектакуларни на Зинију против Перуђе свеж из пет узастопних пораза и са новом тренерком Бредом на клупи. Завршава се 3-3 након валцера за гол, који су Умбријанци отворили 22. са Досеном. Нерешен резултат Цремонесеа 31. кола, захваљујући аутоголу Занона, на 48. Ди Цармине враћа Перугиу поново из Паулинховог спектакуларног гола 72. меча. На 81. месту је и даље Ди Цармине тај који води гриффине, али уобичајени Паулинхо на 87. на пенал поправља резултат на 3-3 финала.
На 17 поена Циттаделла која је изједначила без голова у Ла Спезији и Новара која је ремизирала 2-2 у Цесени. У Ромагни су домаћини повели са Јловлом на 47. месту. Новара се изједначио на 57. месту са Цхајиа-ом, али су после два минута Цастори-јеви људи успоставили даљину захваљујући бившем Сцогнамиглио-у који је привремену предност потписао на 59-ој у вођству. Дефинитивна пијемонтска кравата носи потпис Мацхеде на 77. месту.
На 16 поена поред Авеллина пораженог у Парми са 2: 0 налазимо Песцару и Бресциу који су се прошле суботе на стадиону Адриатицо састали са гостима које је тренирао Марино и који су победили 3: 0 захваљујући Мацхиновим головима на 36. месту, уобичајеном Царацциолу на 63. и Ферранте на 66. месту.
На 15 поена Царпи који ће, међутим, сутра увече играти против Тернане у Тернију, док се на 14 поена заједно са Перугијом и Спезијом враћају са ремија против
Цремонесе и Циттаделла налазимо Фоггиа ди Строппа који је у Верцеллију срушио домаћина са тешких 4-1. И помислити да су бели Грассадоније повели у 9. минуту првог полувремена захваљујући голу Раичевића. Међутим, 28. се игра мења. Прекршај у области Конате који се сматра последњим човеком и искључен је. Казна за Фоггију коју је извео Маззео и крај меча за Про Верцелли-ја који током меча пада још три пута од руке Цхирицо-а у 46., поново Маззео, поново на пенал у 69. и покер Федато у 71. мечу.
Две екипе које ће, ако се шампионат заврши данас, играти са 13 поена, а то су Виртус Ентелла и Асцоли, поражени у Палерму 2-0 и Барију 3-0.
Три екипе које би данас биле у Серији Ц су Цесена која има 12 бодова и свежа је након ремија 2-2 код куће против Новаре, Тернане сјајног Сандра Поцхесција који, међутим, сутра увече има прилику да побољша свој тренутни 11 поена и Про Верцелли који се затвара у 10.