Серие Б. Тернана тигноса не успева да победи Бресциу и утакмица се завршава нерешено

Утакмица између Тернане и Бресцие поново почиње 20. у првом полувремену, прекинута 19. септембра због јаког невремена које је проузроковало суспензију и последично одлагање утакмице и завршава се нерешеним резултатом који више служи Бресции што води до занимљиво учешће од 10 бодова, док Тернана, прекидајући негативан низ који је трајао три кола, остаје на позицији која би данас значила испадање.
Бресциа игра боље него на 23. месту, захваљујући бившем Фурлану који голмана црвено-зелених, уз помоћ стативе, тера на тешку интервенцију. Трке пате, али са 39. предност проналазе са Монталтом. Нападач се тврдоглаво бори на лопту која је све само не једноставна, изнуђујући прекршај на ивици госта Гасталделла, који том приликом поправља жути картон и због развоја казне која је уследила, захваљујући снажној левој страни која туче Минеллија и доноси у предности Тернана.
Реакција Бреше је љута и за само 4 минута ластавице долазе до нерешеног резултата. Уобичајени Фурлан поставља лопту у простор на који Бисоли набацује који први погађа главом шаље лопту на стативу, али на следећој контри, захваљујући црвено-зеленој одбрани која се том приликом показала поспаном, потписује изједначење.
Друго полувреме почиње прилично необичном сценом у којој два тима виде "неодлучност" ко је требао први да одигра лопту. На крају је победио Тернану, али је Бреша била прва која је постигла гол за постизање поготка главом из екипе Далл'Оглио, који је при развоју корнера послао лопту у страну.
Неколико минута касније Тернана је изгубио прилику да поведе са Монталтом који је спречио контранапад који је покренуо пар Албадоро-Тремолада. У последњим минутима Тернана показује велику жељу да се наметне, али се резултат не мења и завршава на 1-1.
На крају меча, тренер Тернане Сандро Поцхесци коментарише следеће: „Примили смо много мање него у другим утакмицама. Били смо супериорнији од Бреше која је тежак и амбициознији тим од нас. Данас сам видео злобу и такмичарски дух, овом тиму треба само аплаудирати ”.