Серија А је трећи Јувентус-Наполи-Интер играч. Лацио и Торино бринути веома близу

Између три трубе која је Јувентус одиграо у суботу поподне на стадиону Аллианз и три одговора Наполија синоћ из Далл'Аре у Болоњи, садржан је читав трећи дан шампионата Серије А, или боље речено, скоро сав искључење Сампдорије-Рома одложено због неповољних временских услова. Двојици "пионира", који напредују са три гола одједном, на врху табеле са пуним бројем бодова придружује се Интер који изгледа сјајно и има "само" два.
Јувентус примењује правило 3 на све гостујуће екипе које их посете на стадиону. Кјево такође плаћа дужну таксу у понекад досадној утакмици коју карактерише јасна разлика на терену између два тима. Никада немате осећај да би се могло догодити нешто што задиви публику, нешто што је у супротности са сценаријем који се и овај пут поштује до краја. Бианцонери су повели у 17. захваљујући аутоголу Хетемаја, удвостручен у 58. са Хигуаином и на срећу публике постоји извесни Дибала који, чак и ако је запослен на пола радног времена, очарава као и обично играма врхунског нивоа кулминирајући својим 5. личним центром у лиги који му омогућава да води најбољег стрелца у кохабитацији са колегом Интер Миланцем Мауром Ицардијем.
Спаллеттијев Интер прихвата изазов који су покренули бианцонери и након што је савладао Фиорентину и Рому, задржава исти третман за ново промовисаног Спал -а који се ове сезоне појавио на Меаззи и у ваздуху сјајног тима. Ицарди је досудио једанаестерац у 27. минути захваљујући Вар технологији, а Перишић на 87. головима који су Нераззурима донијели трећу побједу у исто толико утакмица од почетка сезоне.
Говорећи о новопромакнутим, Хеллас Верона свакако не оставља добар утисак јер очигледно подлежу код куће у присуству Фиорентине која се до сада сигурно није показала неодољивом. На стадиону Бентегоди одржава се једносмерна трка. Фиорентина, свежа од лоших наступа против Интера и Сампдорије, искупљује се са интересом у Верони. Пиоли дише и враћа се у Фиренцу са прва три бода у сезони. Јуче виђена Верона мора да се кандидује за заклон што је пре могуће како би се избегао повратак врло брзо на оно првенство Серије Б из којег је, сећамо се, успео да се врати захваљујући голу предности у директном окршају против Фросинонеа.
Лоше време које погађа престоницу прети да разнесе меч који се на срећу игра уместо њега и даје представу на високом нивоу посебно навијачима бианцоцелести који се, у присуству ривала Милана, радују 4 пута захваљујући хет-трику од Циро Иммобиле којега погађа попут урагана на одбрану Милана и одузима лопту до гола Луиса Алберта. Монструозан меч одиграо је бомбардер Бианцоцелесте који свом Лацију даје велику победу над Россонерима и истовремено освајање другог места на табели -2 Јувентуса, Наполија и Интера). Одличан рад Симоне Инзагхи која започиње феноменалну сезону освајањем Суперкупа Италије против велесиле Јувентуса и охрабрујућом демонстрацијом снаге против Милана, који је до јуче победио у свим званичним утакмицама до тог тренутка, укључујући Лигу Европе и припремне утакмице за првенство. Са оваквим Лациом, још увек без звезда Фелипеа Андерсона и Нанија, навијачи бианцоцелести заиста могу да сањају о нечему вишем од оног 6 ^ / 7 ^ места које су стручњаци доделили Лацију на почетку сезоне.
Цаглиари отвара своју нову "јазбину" на најбољи могући начин захваљујући важној победи против Ницола Цротонеа. Арена Сардегна прима крштење најбоље што се није могло очекивати јер поред основна 3 бода постиже и први гол у новом објекту сардинијског фудбалера Сау. Растеллијев Цаглиари стога, након забрањеног почетка који га је видио као госта прво у Јувентусу, а затим и у Милану, започиње своје право првенство и то чини на најбољи начин побиједивши Цротонеа можда и помало задивљен показаним ентузијазмом од сардинског народа који је био препун Сардинијске арене.
Аталанта, упркос томе што зна да пати, осваја прва три бода на табели победивши Сассуоло у трци која је играчима Бергама кренула узбрдо. У ствари, Нераззурри су гурали и нападали, али је Буццхијев тим дошао до предности захваљујући Иличићевој грешци из које је почео смртоносни црно-зелени контранапад који је кулминирао голом Сенсија. Пролази неколико минута и Цорнелиус на првом центру сезоне доводи до нерешеног резултата. Гасперини није задовољан и шаље бомбардера Петагна у поље, на место аутора тренутног изједначења. Веома драгоцен унос, с обзиром да је нападачу Нераззурри потребно 12 минута од уласка у поље да исправи Гомезов центаршут на мрежи.
Удинесе, како ју је питао тренер Гиги Дел Нери, почиње ново првенство против Ђенове и побеђује га са 1: 0 захваљујући голу који је Јанко постигао у 15. минуту првог полувремена. Россоблу, захваљујући црвеном картону који је махнут на Бертолаццијевом лицу кривим за лошу грешку у Ласагни и повреду Лападуле која је морала да напусти терен у 35. првом полувремену, не може да устане и врати се у Ђенову празних руку.
По трећи пут од почетка шампионата, Беневенто ужива у барем једном боду, првом у историји на врхунском нивоу, али још једном, вероватно због недостатка искуства, овај сан се распада када је судија хтео да донесе звиждук до уста до последњег троструког звиждука. Самнити су све ставили у присуство Торина који оличава карактер његовог тренера Михаловића и заправо захваљујући том лику проналазе победнички гол на 93 ° и 3 златна бода која воде гранате да подрже Лацио само на 2. позицији две дужине из трија чуда Јувентус-Наполи-Интер.
Као што смо споменули на почетку чланка, дан се завршава трубом Наполија у Болоњи. "Банда Сарри" саставља Донадонијев предузимљив тим и лансира Аззурри на чело табеле са једнаким бодовима са Јувентусом и Интером. Болоња игра добро, а коначни резултат, који се материјализовао у својој доследности, делује претерано оштро тек у последњим минутима за россоблуа који су у више наврата извршили Наполи и Реину. Инсигнеова муња и Цаллејонова крв мењају сценографију након више од сат времена. Затим се на крају за то брину Мертенс и Зиелински. Наполи побеђује захваљујући Реини и игри самаца. Донадони је неутешан. Пораз је тежак, али остаје добар учинак.