Дивна Серија А је потврђена

Завршава се други дан Серије А, што потврђује, као и најважнији европски турнири, да је поново заиста сјајан. Напуљ и Милан, упркос патњама, одговарају пару Јувентус-Интер који је покренуо спринт на дан напретка и заједно са изненађујућом Сампдоријом која, иако „сироче“ до сада своје звезде Шика, пробија Фиренцу и ужива, у друштво великих играча, прво место у пуном скору.
За Наполи, који је био домаћин „шугаве“ Аталанте господина Гасперинија, то је било на лош начин. Ороби су изгледали концентрисани и одлучни да су чак кренули напред са Цристантеом и успели да упрегну Азурере, али су у другом полувремену тестом снаге и карактера за 5 минута поништили резултат са Зиелинским и уобичајеним Мартенсом. Неколико минута од краја, затвара такмичење, Рог доноси резултат на „поновиоцу“ 3-1, следећи правило тројице инаугурисаних недељу дана раније у Верони, где је победио са истим резултатом. Да сигнализира сузни поздрав напуљском народу голмана Реине, који је сада изгледа предодређен за „невоље“ европског фудбала, „све“ Пари Сен Жермена.
Чак се и Милан све изненађујуће бебе Цутроне (четврти гол у шест званичних мечева) мучи више него што се очекивало да извуче боље из Цаглиарија који не омаловажава у присуству бојног брода Россонери. Корак уназад од Милана, дакле, откривен у игри и вођењу меча. Играч Каљарија Сау је при резултату 1: 0 већ био одушевљен Сан Сиром, погодивши стативу. Тада ће Шпанац Жоао Педро поравнати резултат. Магија Сусоа из слободног ударца уклања такозване кестене из ватре у Монтелли и дефинитивно враћа Милан, који закачи врх табеле и иако не блиста као што нас је навикао на овом почетку сезона, одговара присутно!
Разговарали смо о изненађујућем петом лидеру Сампдорији који још три врло тешка поена ставља на сигурно освајањем Францхи ди Фирензеа захваљујући головима Цапрарија и "зимзеленог" Куаглиарелле који на пенал доноси свој лични плен на 3 у стријелцу класификација. Погодак Бадеља био је бескористан у другом полувремену. Фиорентина на заустављање првенства одлази с неугодним пласманом у којем их последње види
нула бодова.
Иза магичног квинтета настањују се вољни Лацио Симоне Инзагхи, врло жилава Торина Синише Михаловића, бетонска Болоња Донадонија и изненађујући ново промовисани Спал господина Семплиција који ужива у првом успеху у фото финишу након 49 година одсуства Серија А Лацио игра добро, тврдоглави Кјево пати, али успева да Бентегодима одузме 3 златна бода захваљујући голу у пределу Цесарини све зрелијег Милинковића Савића који постиже гол у 1-2 финалу. Плаво-бели бомбардер Иммобиле отворио је погодак на кога је кливенски Пуцциарелли одговорио својим првим голом у врху. Од тог тренутка многе акције бодовања које су створиле две екипе до коначног печата Милинковића Савића. Торину "врло лошег" Михаловића који чак и свој штаб гура кривим што није разумео играча који ће бити замењен, влада Сассуолом са сувих 3: 0. Из филмске библиотеке, у правом смислу те речи, наличје којим он, пенис Белотти, увек отвара бодовање. Преостала два гола, постигнута у последњих 10 минута игре, носе потпис Љајића и Обија. Спал, вожен бомбашем рекордом Борриеллом, који је у Серији А постигао погодак са 12 различитих дресова, вратио се победи у мечу Серије А након скоро пола века. Борриелло отвара гол, удвостручује Лаззарија, али Удинезе му скупо продаје кожу, па чак и хвата реми са 3 минута од краја, захваљујући казненом ударцу Тхереауа након што је скратио дистанцу са Нуитинцком. Сада се чинило као створен за први поен Удинезеа када у четвртом минуту опоравка Риззо мисли да поквари забаву и тријумфује славног Спала који је позициониран 4 бода иза великих имена турнира. Уместо тога, у Цротоне-Хеллас Верони побеђује досада који су задовољни невероватних 0-0. Ново искључење Пеццхије из стартне поставе нападача Паззинија, који је изгледа расположен да закомпликује живот на дугом и тешком путу ка спасу који би данас представљао огроман резултат за Сцалу, који у Серији А заслужују да буду тамо због традиције и значаја трга.