Страпотере Јуве, прелази у четвртфинале Италијанског купа

Биће то дерби у четвртфиналу Купа Италије. У ствари, Јувентус је код куће победио Ђенову са 2: 0 и 3. јануара ће на стадиону Аллианз изазвати Торино, које је претходно освојило терен Роме са 2: 1. Јувентус и Ђенова суочили су се са вечерашњом посвећеношћу, а већ су се мисли окренули следећој шампионској утакмици јер су двојица техничара дали довољно одушка промету: у поређењу са прошлонедељним мечем у Болоњи, Аллегри је променио осам једанаести почетне поставе, док је Баллардини успео још више одабиром десет различитих мушкараца у поређењу са једанаесторицом који су почели меч у Фиорентини прошле недеље. Бианцонери су изашли на терен одмах притиском на гас, али велики посед лопте није произвео посебне прилике у првом делу меча. Сјајна прилика за Јуве ипак се указала у 24. минуту када је из контранапада који је организовао Бернардесцхи лопта стигла до Доугласа Цосте који је дијагоналом позвао Ламанну на параду, добро се супротстављајући отвореном руком. Минут касније, из развоја корнера, ни Бентанцур ни Барзагли нису успели да финализују сјајну прилику неколико метара од гола. Јуве је наставио да гура и након високог закључка Марцхисиа и слободног ударца Бернардесцхија који је извео ударац у угао са ударцима Ламанне, био је то најишчекиваније вече, Пауло Дибала, да откључа изазов: 'Јоиа', назад власник је након два узастопна искључења искористио вео Бернардесцхија на Маркисиову асистенцију, сјајном игром се ослободио Ђентилетија и Кофија и, упркос несигурним условима равнотеже, лопту је спустио ниско лево од Ламане. У другом полувремену, Ђенова је коначно успела да подигне тежиште и оде неколико пута у половину Јувентуса и, нешто пре четврт сата, Галабинов је довео у питање Сзцзеснија моћном дијагоналом коју је пољски голман ставио у углу са врховима прстију. Бугарин из Ђенове покушао је поново четири минута касније ударцем левом ногом који је завршио поред гола. На крају трке, Аллегри је бацио Хигуаина у окршај како би му дао времена за меч следеће суботе и, при првој великој прилици, Аргентинац је дефинитивно затворио праксу: на вертикални додир Дибале, Пипита је добро избегао сукоб са Россеттинијем и са прецизно постављеном десницом поново победио Ламанну. Осам минута од краја, судија Маресца је досудио и пенал за Ђенову због наводног прекршаја Асамоаха над Пелегријем, касније одбијеног од стране ВАР -а који је исправио судијску одлуку. Међу позитивним нотама вечери и повратак на терен Ђузепеа Росија.