УС Опен. Рафа Надал чека да упозна свог противника. Царрено Буста-Андерсон друго полуфинале

УС Опен 2017 дефинитивно је ушао у врхунац турнира. Увече и током италијанске ноћи јуче су се у прва два четвртфинала суочили Шпанац Пабло Царрено Буста и Аргентинац Диего Сцхвартзман, а у другом Американац Сам Куерреи и Јужноафриканац Кевин Андерсон. Два меча придружила им се матерњи језик протагониста на терену, шпански за прву четвртину, енглески за другу. Занимљива утакмица прва. Иберац почиње снажно у првом сету: 5-2 испред, Царрено губи брејк предности, али не и други, затварајући 6-4. Аргентинац, свеж од повреде бутине у претходној рунди, али се борио мање -више попут свог сународника Дел Порта, покушава да реагује борећи се свом снагом, али не може ништа против Царрено Буста који побеђује у мечу и посеже за првим време у каријери за полуфинале гренд слема, након што је ове године, на Ролан Гаросу, стао у четвртфиналу.
У другом четвртфиналу се суочавају са двојицом најбољих стопера, Американцем Сам Куерреијем и Јужноафриканцем Кевином Андерсоном. Мечем који је трајао 3 сата и 26 минута доминирао је, што је лако предвидљиво, сервис. Победе заслужне, за агресивност и већу прецизност у ударцима, јужноафрички Андерсон. И он ће, као и противник са којим ће се суочити у наредном мечу, Шпанац Царрено Буста, играти своје прво полуфинале за Гранд Слам.
Треће четвртфинале, недавно завршено, видело је тренутну н. 1 АТП Рафа Надал савладао је 19 -годишњег Руса Андреја Рублева. Мајоркански тенисер лако стиже до полуфинала УС Опена, дајући свом ривалу укупно 5 гемова током меча затвореног у три сета у трајању од 1 сата и 39 минута игре. Шпанац чека да зна ко ће му бити изазов који ће изаћи из последње четвртине предвиђене за неколико сати између Рогера Федерера и Јуана Мартина Дел Потра, за полуфинале које ће у најгорем случају бити врло велике дебљине. Ово су резултати који чекају последње четвртфинале:
[28] К. Андерсон б. [17] С. Куерреи 7-6 (5), 6-7 (9), 6-3, 7-6 (7); [12] П. Царрено Буста б. [29] Д. Сцхвартзман 6-4, 6-4, 6-2;
[01] Р. Надал б. [53] А. Рубљов, 6-1, 6-2, 6-2.

Фотографија: Иахоо спортс