Italbasket sa s cťou vzdáva Litvy. Utorok Nemecko

Italbasket prehral tretí zápas skupiny na prebiehajúcich majstrovstvách Európy v Tel Avive. Tím Ettoreho Messinu porazil 78: 73 Litvy po víťazstve v stredu a včera nad Ukrajinou proti Izraelu. Najlepší strelec pre Azzurri Luigi Datome s 24 bodmi, za Litvu Juskevicius (20). Štvrtý zápas je na programe v utorok proti Nemecku (17.30 h). Litva sa preto potvrdzuje ako „čierna šelma“ pre Taliansko, ale Azzurri ukazujú, že sú tímom a môžu sa na tomto európskom šampionáte vyjadriť. "Bol to skvelý zápas a som hrdý na to, ako moji chlapci hrali proti tímu, ktorý sa usiluje o medailu," povedal Ettore Messina na konci zápasu. Ak s Ukrajinou viedol skupinu Marco Belinelli, tentoraz to bol Gigi Datome, ktorý odohral vynikajúci zápas v obrane aj v útoku. Modrý kapitán uzavrel s 24 bodmi, 59% strelcom a množstvom látky, zatiaľ čo 14 strelených gólom Belinelliho mu umožnilo dosiahnuť a prekročiť cieľ 2000 bodov v modrej farbe, čím vstúpil do obmedzeného klubu hráčov, ktorí urobili história národného tímu. Pred ním teraz len šesť hráčov z minulosti: Antonello Riva (3785 bodov), Dino Meneghin (2847), Renato Villalta (2277), Pierluigi Marzorati (2209), Renzo Bariviera (2151) a Walter Magnifico (2026). Dobre si počínal aj Filloy, ktorý skončil s 10 bodmi, zatiaľ čo trochu sa obáva Niccolò Melli, ktorý mal dobrý úvod (8 bodov), ale po údere nehral celý druhý polčas. „V druhom polčase sme stratili Melliho kvôli vzplanutiu tendonitídy kolena a lekár ho preventívne nechal v pokoji. Pokračovali sme v boji a bol to pre nás dobrý test, aby sme pochopili, ako veľmi môžeme konkurovať tímom najvyššej úrovne. Messinove slová-. Gratulujem Litve za vynikajúce fotografovanie. Nanešťastie nás druhá štvrtina 9 bodov potrestala, ale teraz sa tešíme na ďalší zápas. “ Prvý štvrťrok z basketbalovej antologie: Taliansko okamžite predbehlo 8-0 a potom opäť 11-2 vďaka trojnásobkom Melliho, Belinelliho a Hacketta, potom začne hrať Litva, najmä pod košom. Výsledok: bitka pri trojbodovej strele, ktorá naďalej odmeňuje tím Messina (Datome a opäť Melli), ktorý po prvých 5 minútach uzatvára z veľkej vzdialenosti 6/10. Ale na druhej strane je to 5/8 s Kuzminskasom, ktorý dáva tri za sebou a stále umožňuje tímu Adomaitis uzavrieť 23:23. Medzi prvým a druhým obdobím však Taliansko utrpí úder, ktorý ho síce potáca, ale nezrúti sa. Skôr. Litva je celkom dobrou časťou 24: 4 (od 14: 21 pre Taliansko do 38: 25 v Litve), kde dominuje široko ďaleko, ale tím Ettora Messinu sa ako problémový boxer snaží držať krok a zotaviť sa Čína. Datome a Filloy sa zaväzujú skórovať dva trojice, ktoré priviedli Azzurri späť do závodu, pretože medzitým sa percentuálne hodnoty výrazne znížili. Ideme si oddýchnuť na 41-32 Litve, ale s dvoma malými číslami, na ktoré treba upozorniť: 38% Taliansko natáčalo 52% Litvu, 12 odrazilo Taliansko proti 24 Litve. Taliansko je však v prevádzke. A v tretej štvrtine to potvrdzuje, a to aj napriek tomu, že Niccolo 'Melli je preventívne po údere do pravej nohy.
Skvelá obrana s Gigi Datomeom predovšetkým ešte v poslednom období, v ktorom sa Messina spolieha väčšinou na malé kvinteto. Azzurri, ktorí takisto vyhrávajú posledné obdobie 24-21) prídu na -6 (65-59 s Belinelli a 68-62 s Filloy) a po troch skvelých obranných akciách im chýba toľko útokov, čím nedokážu svojich súperov zaháknuť, len uzavrieť pod 5 (78-73), čo sa dalo ešte použiť v pokračovaní pre bodový kvocient. Napriek prehre s Litvou bol tréner Italbasketu Ettore Messina spokojný s testom, ktorý jeho chlapci ponúkli. „V druhom polčase sme stratili Melliho kvôli vzplanutiu tendonitídy kolena a lekár ho preventívne nechal v pokoji. Pokračovali sme v boji a bol to pre nás dobrý test, aby sme pochopili, ako veľmi môžeme konkurovať špičkovým tímom - pokračoval tréner Azzurri - Gratulujeme Litve k veľmi dobrej strele. Tretia 9-bodová štvrtina nás, bohužiaľ, potrestala, ale teraz sa tešíme na ďalší zápas ”. Teraz deň odpočinku na načerpanie nových síl a potom s Nemeckom, ale Taliansko videné s Litvou je dobré.