Italbasket, porážka, ktorá vďaka Gruzínsku, ďalší súper, sa stáva sladkou

Italbasket po prvých dvoch víťazstvách získaných v rovnakom počte úvodných zápasov európskych Tel Avivu proti hostiteľom Izraela a proti Ukrajine „padá“ druhýkrát za sebou, tentokrát za prítomnosti Nemecka, ktoré tak, ako to pred pár dňami spôsobili Litvu, nám dajú porážku, ktorá je ťažko stráviteľná, aj keď je zrejmé, že tentoraz to bolo zaslúžené. Uzatvára sa so skóre 61-55 (16-17, 29-29, 43-38). Porážka, ktorá je našťastie menej trpká, ako by sa mohla stať, vďaka výhre Gruzínska nad Izraelom 104: 91, ktorá vyústila do „skorého vylúčenia“ hostiteľov.
Napriek tomu tréner Messina, ktorý túto výzvu s tetutonikou predstavil ako play-off, začína s kvintetom zloženým z Hackett, Belinelli, Datome, Melli, pravidelne na ihrisku aj napriek tomu, že nie je v najlepšom kolene, a Cusinovi, aj keď v prvom polčase bude lavičkou zápasu, aby dal dôraz na tvrdý národný tím v obrane, ale nie vždy prehľadný pri výbere streľby. Fleming sa naopak spolieha predovšetkým na génia NBA Schrodera, tvorcu hry z Atlanty, a Taddu, Benzinga, Barthela a Voigtmanna, pričom „šiestym mužom“ je Theis, budúci Celtics. Dvojica Belinelli-Melli podpisuje prvý pokus o modré predĺženie (8-3), Nemci sa však nevzdávajú ani o centimeter a skutočne zostávajú neustále v strehu, až 17-16 talianskej vlajky v prvom štvrťroku. Biligha a Baldi Rossi ponúkajú siluetu a mozog, Teutonici vďaka Schroderovým trestným hodom a Theisovej intuícii dosahujú až +5 (24-19), ale Taliansko reaguje ponúknutím svojho najskvostnejšieho okamihu. Čiastočné 8: 0 ušité kapitánom Datomeom a trojité Belinelli. Potom sa zápas nasmeruje na celkovú bilanciu a opona padne na polčasovú hru 29.-29. V tretej sérii Taliansko nedokáže nájsť iskru, najlepšie riešenie ako vyraziť dych a nápady z Nemecka, ktoré robí svoje a nič viac. Avšak dosť na to, aby sa vždy vznášal s hlavou z vody: Belinelli stráca inštinkt zabijaka, Filloy a Aradori zvyšujú barikády, ale ani Datome nejde dobrým príkladom. Malá nemecká marža sa rozširuje na Lo's 43-38, +5, čo zjavne nezarezáva nohy do modra. Ktoré sa v poslednom kole snažia roztočiť zotrvačnosť. Cinciarini prispieva do obrany, Filloy stavil „bombu“ na 43:45, ale od tohto okamihu Nemci vyplávali k mierovejším brehom. Taliansko sa pomýli, Theis zvádza svoj tím na 59: 47, +12: 2'54 "z poslednej sirény, čo tiež predstavuje maximálnu výhodu pre Nemecko, ktoré vie, ako zvládnuť a so zásluhou doviesť zápas domov. Schroder nakoniec skončí na výsledkovej listine ako najlepší strelec so 17 bodmi proti Filloyovej 15, posledný sa vzdal nevyhnutne, a Belinelliho 12, ktorá tentoraz nevie podať výkon ako pri iných príležitostiach.
"Dnes večer sme si zaslúžili prehru za to, že sme hrali priemerný zápas proti veľmi disciplinovanému súperovi." Toto je komentár trénera Italbasketu Ettora Messinu, ktorý komentuje porážku Azzurri na majstrovstvách Európy proti Nemecku. „Od začiatku sme sa ponáhľali a je to zvláštne, pretože sme zvyčajne veľmi trpezliví tím - vysvetľuje tréner národného tímu - V intervale sme mali možnosť o tom tiež hovoriť, ale potom sme sa v tretej štvrtine zastavili na iba 9 bodov. Ako som už povedal, po dvoch víťazstvách sme neboli fenomény a po dvoch prehrách nie sme teraz zlomení. Zajtra je iný deň a ešte je tu hra, ktorú treba hrať “.