Serie B. Veľká zápas dňa 6ª ide do Perugie, ktorá sa pripojí na vrchol rebríčka veľkého Frosinone

Perugia pred viac ako 11 13 divákmi, ktorí sa tlačili v Curi, porazila Frosinone a dostala sa na vrchol tabuľky. Zápas nezradí očakávania v predvečer a od začiatku sa potvrdzuje ako veľkolepý závod. Frosinone začína lepšie ako na trinástom mieste a Dionisi vytvára prvú gólovú loptu v zápase, ale záver silného útočníka z Ciociarie odmieta Volta, ktorý sa po chvíli opakuje aj pri zákernom závere Ciana. Perugia však prechádza na prvú užitočnú príležitosť a 23. v poradí s bývalým Di Carmine najlepším spôsobom realizuje dobrú akciu Perugianovcov.
Pred prestávkou by mal Frosinone možnosť vyrovnať Cianom a potom Dionisi, ale Rosati (nepochybne najlepší v odbore) je pri oboch príležitostiach rozhodný.
V druhom polčase má Severokórejčan Han na hlave loptu 2: 0, ktorú na najklasickejšej striebornej platni ponúkol Di Carmine, ale hráč premrhá. Po tejto akcii bude najmenej 6 jasných gólov Frosinone, ale hráči Ciociari si nevedia nájsť cestu do siete. Najskôr Gori, potom Ciano, potom Daniel Ciofani a trikrát Dionisi nájdu Rosatiho vo veľmi pozitívny deň, aby mu upreli gól, ktorý by bol, ako je vidieť počas zápasu, viac ako zaslúžený. Vo finále Perugia zatína zuby ďalej a tiež vďaka niektorým veľmi pochybným rozhodcovským rozhodnutiam (senzačný ofsajd pískaný Dionisi unikajúci osamote pred súperovým brankárom, navyše nevylúčenie bývalého Frosinone Zanona s loptou na tvári Beghetta s loptou. ďaleko), zápas sa končí štvrtým víťazstvom Perugie, ktoré dokázalo, že je schopné trpieť, a zaviaže Frosinone na vrchole, ktorý napriek tomu, že je porazený, vychádza z Curi so vztýčenou hlavou a s vedomím, že je zaslúžene na čele priebežného poradia.