Séria B. Za pár mierok hlavy v toľkých. Výborné výsledky Citadel, Avellino, Parma, Bari Salernitana a Foggia

Za lídrami Perugiou a Frosinoneom, ktorí sú na čele priebežného poradia s 13 bodmi, nevyužívajú výhody okamžitých prenasledovateľov. Empoli, ktorý by v prípade víťazstva lietal sám na čele, podľahol dokonca Castellani proti Citadele, ktorá zrejme aj v tejto sezóne hrá úlohu „spoilsportu“. Hostia prechádzajú až do 8. prvého polčasu vďaka gólu Litteriho, čo je dosť na to, aby Toskáncom spôsobilo prvú prehru v sezóne. Pokus o zakončenie Kouameho so škrtenou loptou, ktorá končí na vzdialenejšej žrdi na nohách Litteriho v podozrivom ofsajdovom postavení, granátový bombardér nemýli a vkladá sa do siete. Empoli sa snaží všetko napraviť z nevýhody, ale jasná modrá prevaha a rôzne pokusy útočnej dvojice Caputo-Donnarumma, okrem dvoch záverov bosnianskeho Kruniča, nájdu vždy pripraveného brankára hostí Paleariho, ktorý mu zatvára dvere a umožňuje jeho Citadele objaviť sa vo vyšších oblastiach rebríčka.
Carpi namiesto toho, čerstvý z domácej prehry s Foggiou, urobí malý krok vpred, vďaka bodu získanému na ihrisku Virtus Entella na konci zápasu, ktorý sa skončil bez gólov. Hostia začínajú zápas vzduchom skvelého tímu a prvých pätnásť minút hrajú oveľa lepšie ako súperi vďaka dobrému manévru, ktorý ustanovuje rozhodujúcu prevahu nad mužmi Calabro. Hra však pokračuje bez väčších otrasov a taktiež dopĺňa rôzne nepresnosti pasáží. Brankári sledujú hru prakticky ako neplatiaci diváci počas celej prvej časti hry a ako verejnosť prítomná na tribúnach, ktorá však za lístok zaplatila, dúfajú neskôr vzrušujúcejšie. Oživenie začína u proaktívnejšieho Virtusu Entella natoľko, že sa Di Paola a Pellizzer v počiatočných fázach snažia znepokojiť emiliánsky zadný voj. Castorina postavil Diawa namiesto De Luca, ktorý sa javil unavený, ale bol to práve Carpi, ktorý sa stal nebezpečným v 21. minúte s obrancom Cepolou, ktorý po rohovom kope z privilegovaného postavenia postavil na rohový kop veľmi málo. Entella sa snaží aj na základe zmien, ktoré urobil ich tréner, zvíťaziť, ale stále je Carpi, aby sa priblížil ku skóre v 37. najskôr s Vernou, ktorej oponuje istý Iacobucci a hneď potom s Jelenicom, ktorý posiela dobrý záver na stranu z vonkajšej oblasti. Posledné pokusy o prelomenie mŕtveho bodu sú u hostiteľov a obaja nesú podpis novo vstúpenej La Mantie, ktorá sa najskôr v 40. a potom v 42. dotkne cieľa, pričom v prvom prípade zistí vynikajúcu odpoveď Colombi a dotkne sa postu v druhom chamtivom príležitosti.
Avellino zvíťazilo na ihrisku Novary prvýkrát v histórii, využilo horľavý štart, ktorý vďaka prvým dvom pokusom Ardemagniho dosiahol dva góly, ktoré sprevádzajú tímy v šatni, výsledkom 0: 2. V druhom polčase sa Novara snaží bez skvelých výsledkov znovuotvoriť zápas, ale stále je to L'Avellino, ktorý sa vždy dotýka trojice Ardemagni. Lopta „zakazuje“, ale na priesečníku bránkových bránok s bránkou nestráženou. Vo finále sa v 89. minúte javil ako najochotnejší prvý zaznamenaný novarský gól Maniera, ale konečný výsledok odmeňuje hostí, ktorí uzatvárajú výsledkom 1: 2 a v 10-bodnej pozícii sa posúvajú do zaujímavej pozície , o tri menej ako prvý.
Bari sa najviac podieľa na dvojitom domácom kole, vyhrá tiež proti Ternanu pre 3-0 a preberá tak pozíciu, ktorá rozhodne odráža hodnotu tímu.
La Ternana si musí sťažovať na veľkú vynaliezavosť v obrane, ale predovšetkým na penaltu, ktorú minul Albadoro v dôsledku výsledku 2: 0 pre Apulians, ktorý mohol znovu otvoriť zápas. Plynie 10. minúta prvého polčasu, keď Cissè privádza hostí dopredu. Ternana okamžite skúša reagovať a v šestnástke ide veľmi blízko k remíze, ale strela Defendiho trafila brvno v plnom rozsahu. Na obranu to však nie je deň pre zeleno-červených, ktorí v skutočnosti podstúpia zdvojnásobenie 16. zápasu vďaka 20. sezónnemu centru Improtu, ktorý ukradne loptu Valjentovi a pravým vnútrom zatlačí Plizzariho. Prebieha 5 minút a Bari sa dotýka 5: 3, ale strela Iocolana triafa vonkajšiu žrď. Bari na konci prvého polčasu stále vpredu, ale Plizzari šetrí najskôr na Busellata a potom na Capradossiho. Na začiatku druhého polčasu, ako už bolo spomenuté, Ternana vďaka získanej penalte zle premrhal príležitosť na opätovné otvorenie hry a potom minul Albadoro. V praxi sa tu zápas na veľtrhu končí, pretože Bari opäť udrie s Cissèom na 0. mieste, ktorý svojou ortézou fixuje výsledok na konečných 56: 3. Bari by malo aspoň ďalšie jasné príležitosti na rozšírenie, ale najskôr Cissè a potom Floro Flores premrhajú dve vynikajúce príležitosti.
Počas tohto siedmeho dňa stráca spolu s Frosinone a Empoli aj Benátky svoju sezónu bez prehry. Je to Parma, ktorá vďaka gólu Di Cesareho, ktorý po posledných sklamaných výsledkoch vévodov zachráni v rovnováhe lavičku D'Aversa, rozdrví Benátky a prekoná ho v poradí. Inzaghi trpko žuje za prehru, ktorá sa stala na konci zápasu, dobre zahraného jeho tímom, ktorý utrpel iba jednu strelu na bránu, a rovnako ako v Avelline prichádza aj gól na rohový kop.
Pescara opäť vyrovnala, a to štvrtýkrát za sebou, tentoraz však proti Cremonese nevídaným výsledkom 0: 0. Zeman preto po 3 rokoch uzatvára zápas svojho tímu s bielymi sieťami. Naposledy sa to stalo v roku 2014, keď trénoval Cagliari a rovnakým výsledkom remizoval aj v Parme. Dobrý Cremonese, ktorý hodinu hrá otvorene útok na každú oblasť poľa. V 5. minúte kríž rýb. Pri 27. bránke zrušený Paulinho. Poslednú pol hodinu sa vďaka zjavnej únave obvinenej grigiorossi ujala Pescara stoličky a predviedla brilantnú a organizovanú hru typickú pre Zemana. Najlepší strelec šampionátu Pettinari ide v 8. min veľmi blízko k svojmu 31. centru sezóny a pri odrazenej lopte Baetz bol gól zrušený pre ofsajd. Končí sa to mimoriadnym zákrokom Ujkaniho z priameho kopu Koulibaliho.
Pre tri tímy, ktoré prehrajú beh bez prehry, získa jeden prvé ligové víťazstvo. Je to Salernitana, ktorá zvíťazí nad prvým úspechom v sezóne a zastaví La Spezia v pozitívnej sérii na tri dni. Účinkujúcim dňa bol Španiel Rodriguez, ktorý zaznamenal veľmi dôležité double a odvrátil tak divákov výnimkou pre svojho trénera Bolliniho.
Salernitana prelomil slepú uličku so Španielom Rodriguezom, ktorý si vďaka Bocalonovej asistencii uvedomil výhodu. Granát sa takmer zdvojnásobil v 29. minúte so Sprocatim, ale súperov brankár odvrátil na roh. La Spezia je prvýkrát videná v 42. bránke, potom A z diaľky trafil tyč. V druhom polčase vyslal technik z La Spezia Gallo Granocheho, ale Spezia ho adekvátne nepodporil a bol to Salernitana, ktorý sa zdvojnásobil na 22. mieste, vždy s Rodriguezom, ktorý si vytvoril podozrivú ofsajdovú pozíciu. Spezia sa snaží reagovať, ale nezdá sa, že by to bol deň, pretože o 27. narazil s Marilungom do iného dreva. Končí sa to výsledkom 2: 0 a Salernitana chmatne Speziu na 7 bodoch poradia.
Veľká hra sa hrá medzi zatváraním Brescia a Foggia s veľkolepým 2-2. Technik plaviek Boscaglia potvrdzuje jedenásť hráčov, ktorí začali hrať pre Terniho prestávku, zatiaľ čo Stroppa zdvihne trident Nicastro-Mazzeo-Floriano.
Brescia sa ujala vedenia na 39. mieste s volavkou Caracciolo, ktorá na úvod v 7. min premrhala jasnú gólovú loptu. V druhej polovici Stroppa poslal Chiricòa na ihrisko namiesto Nicastra a Foggia preradil. V 2. minúte remizoval Floriano a v 19. to bol čerstvo zadaný Chiricò, ktorý svojím druhým po sebe idúcim gólom zvrátil výsledok. Foggia tomu verí a šetrí druhý po sebe idúci úspech po úspechu, ktorý získal o pár dní skôr na ťažkom ihrisku Carpi, ale zdá sa, že Brescia nie je ochotná sa vzdať a vrhá sa dopredu pri hľadaní remízy. Na 72 ° je to vždy volavka Caracciolo, ktorá sa dotkne brány, ale lopta zasahuje žrď, prozreteľný zákrok Bisoliho, ktorý je rýchlejší ako všetci ostatní, a vkladá do siete. Po dosiahnutí remízy sa Brescia snaží zvíťaziť a ide veľmi blízko k novému vstupu Ferrante, ktorý na 77. pozícii ukradol loptu z protiútoku, ale zje už strelený gól. Posledná šanca s time outom pre obvyklého Caracciola, ale hra končí 2: 2 a ukazuje dva tímy určite v dobrom zdravotnom stave. Vynikajúci dojem robí Foggia, ktorý, zdá sa, urobil opatrenia v náročnej kategórii, ako je Séria B.